şükela:  tümü | bugün
 • kadıköy'de bir çorbacı.
  ben yıllarca beyoğlu'nda takılmış, alkol almış ve çorba aramış bir insan olarak burayı beğendim. beyoğlu'nda murat kelle paça vardı iyiydi, ama di. bir süre iyi çorbacı aradım sonra bir şekilde denk geldim buraya, muazzam. isminin de hakkını veriyor, ayık yani. şırdanı olsun (ki adanalıyım), kelle paçası olsun, mercimeği olsun kebabı olsun kalifiye iş yapıyorlar. zaten servis anlayışından malzemenin iyi olduğu belli.
 • kemik suyuna çorbaları enfes. iki üç parça et ile değil bol bol servis ediyorlar.
  ciğeri leziz.
  çöp şişi vasat.
  şirdanı henüz denemedim.
 • şeref yoksunu işletmesiyle bir kadıköy dükkanı;

  dün gece bir arkadaşım burada oturup çorba içerken, nereden geldiği bilinmeyen biri tarafından aniden yumruklanıyor (ortada hiçbir sebep yokken) işletme çalışanları bu magandayı dükkan ve müşterilerden uzaklaştırıyor. ardından arkadaşım polisin aranmasını istiyor “mekanın adına zarar gelmesin” lafıyla polis çağrılmıyor, üstelik arkadaşım polisi aramak için telefona davranınca telefonu elinden alınıyor. ikram vb tekliflerde bulunuluyor, mutfaktan çıkan büyük ihtimalle aşçı (boynunda dövme var) şöyle bir cümle kurma küstahlığında bile bulunuyor “altı üstü bir yumruk yedin abartma, mekanın adını kirletmeye gerek yok” diyor.

  kaybedilen insanlığın, paradan ve isimden önemli olmadığını kadıköy insanına tekrardan göstermeye çalışmış işletmedir...