şükela:  tümü | bugün
  • inanmayanı kafir olarak gören insandır. ayı en iyi teleskoplarla inceletip bunun olmadığını kanıtlasalar bile ''sen bilmiyorsun, bak burada yazıyor'' diye itiraz eder. çok üstüne gidip, bu tür bir şeyin gerçekte olmadığını iyice anlatabilirsen (anlayabilecek kapasitede olanını bulursan tabi) ''o aslında metafor ehi ehi'' diye konuşurlar.

edit: başlık bana ait değil, ukte idi doldurdum. ekşi sözlük moderasyonunun hala neden gizlemediğini anlamış da değilim aslında. malum kesme bir şeyler öğretmeye çabalayacak, umut dolu zamanlarımı geride bıraktım, genel itibari ile tabi lan manyak mısın? der geçerim. ay yarıldı, güneş eşkenar üçgen, dünya'da düzdür yada yuvarlak ama öküzün başındadır, tam bilemedim şimdi (siz nasıl isterseniz o olsun)
  • bir de şöyle bir şey var;
    (bkz: giant impact hypothesis)
  • 1- 15 arası ilk yarılma gerçekleşir.
    15-30 arası ikinci yarılmadır. bazı aylarda ikinci yarılma 16 gün sürer.
  • %1'i müslüman olmayan ülkede gayet normaldir. ayın tutulduğuna inanıyorsun da yarıldığına mı inanmıyorsun?
  • --- spoiler ---

saat gece 1.45 olmuş napsam lan napsam
    --- spoiler ---

--- spoiler ---

iş güç de yok lan napsam
    --- spoiler ---

--- spoiler ---

buldum lan geçen kanlı ay tutulması olmuştu dur ben kuyuya bi taş atayım zaten millet yazar. dini içerikli olsun sazan garantili olsun
    --- spoiler ---
  • islam bilginlerinin yarısına göre müşriktir.

malum ayette " zaman yaklaştı, ay ikiye bölündü" der. yani kıyamet zamanında olacağını savunur. bazısı da (bkz: nihat hatipoğlu) nasa'nın da ayın yarıldığını bildiğini fakat sakladığını düşünür. yarıldıcılar kendilerini ispat etmek için yalan haberleri, hadisleri kaynak göstermesine, yarılmadıcılar ayetleri göstererek yanıt verir.

(bkz: sikin birbirinizi göte para vermeyin)
  • kurtuluş savaşını mezarlarından kalkıp cepheye giden evliyalar ve düşman askerinin üzerine çöken bulutlar sayesinde kazandığımıza da inanmaktadırlar.

"evliyalar ve bulutlar neden dinsiz atatürk'e (bu onların düşüncesi tabii) yardım ettiler de dini bütün osmanlı' nın kaybettiği savaşlarda ortalıkta görünmediler ?" diye sorduğunuzda ise, alacağınız cevap şudur;

(bkz: cevab veremedi)

ah cehalet ah, sen nelere kadirsin...