şükela:  tümü | bugün
  • seneler evvel inci sözlük'ten ismini hatırladığım şahıs. serkan'a giydirmesiyle dikkatimi çekti. yeni geldiyse hoşgelmiş.
  • sergey dvortsevoy'un yönetmenliğini yaptığı kazakistan yapımı film, yabancı filmde oscar adayı.

moskova'da yasa dışı çalışan bir kadının aldığı borcu ödemek için verdiği mücadaleyi konu almakta.

bizim ayla'nın yapamadığını yaptı. *
  • bu seneki oskar aday adaylarından. son listeye kalamamış, adayların hepsini izlemedim ama aday olamamış olmasına şaşırdım. epey sert bi film, dardenne kardeşleri sevenlerin bu filmi de beğeneceğini düşünüyorum. başrol oyuncusu samal yeslyamova da cannes'da en iyi aktris ödülünü almış. 10 yıl aradan sonra oynamış bu filmde ve sadece ikinci filmi. bu açıdan da roma'nın başrol oyuncusu yalitza aparicio'yu hatırlattı.
  • samal yeslymova tek başına almış sırtlamış filmi.. film başladığı andan itibaren içine çekiyor seyirciyi. yönetmeni , görüntü yönetmeni, kameramanı, ışıkçısı vs. herkes çok iyi iş çıkarmış. puanım7.8/10
  • yamulmuyorsam menekşe rengine verilen bir diğer isim. yasemin de olabilir. yok ona karan diyorlardı sanki. bilemiyorum altan. zaten renk kültürüm çok zayıftır. neyse bari sözlük anlamını vereyim de boşuna okumuş olmayın.

eski dilde "deniz kenarı" ya da "ev ortası" anlamına gelir.