şükela:  tümü | bugün
  • istanbul üniversitesi işletme fakültesi yönetim kürsüsünün en gelecek vaad eden hocası. kendisi şimdilik yrd. doç. olmakla birlikte gittikçe büyümekte ve durdurulamamaktadır. tarz olarak hayri ülgen'e hiç benzemez, nevi şahsına münhasırdır. dersleri eğlenceli, sınavları çok çok kazıktır. sanırsam şu aralar son sınıflara kurumsal yönetim dersi vermektedir. dersler esnasında çok fazla güler, ama hani öyle böyle değil, olur olmayacak şeylere kıhkıhkıh der. zamanla sistem onu da yutmaya yakınken bu durumun geçeceğine inanıyorum tabii.
    esaslı bir rocker olduğunu da eklemek lazım. öğrencilerle olan diyaloğu muhteşemdir.
  • devamlı güler pozisyonda dolaşan, ders anlatış ve sınav tarzıyla öğrencilerin soğuk terler akıtmasına sebebiyet veren zat-ı muhterem.

(bkz: introduction to business)
    (bkz: organization and management)
  • benim için geçerli olmasa da bu sene mezun olan öğrencilere "karşınızdakini dinleyin, bırakın o bağırsın çağırsın, sonunda yorulacaktır ve ona kendinizi anlatmak için tek cümleniz yetecektir..." diyerek fakültenin son dersini vermiş pek muhterem hocadır. her an yaptığı gibi, muhtemelen sınav kağıtlarını okurken de yamulttuğu öğrencilerine gülüyordur.*
    sınavımın akışı şöyle ki ; koyun gibi kağıtların dağıtılması beklenir, on dakika civarında sorular okunur, sorulanlar anlamaya çalışılır, anlaşılmaz, kati suretle sallanmaya başlanır, sallarken ceo havasına girilir, sınav açıklanır, 15 alınır, bütünleme yolu gözlenir.*
  • calistigi fakulte bunyesinde (ingilizce ogretmenleri haric) en iyi ingilizce konusan hocadir.
    gerci ben varim ama, ogrenci oldugum icim sayilmam.
  • en iyi tatil arkadasi, ilginclikler insani, ucuk adam. herseyi en ince ayrintisina kadar dusunebilen, eksik-acik birakmayan, cozumlenemeyen cozumlemeler uzmani.
    neye ne zaman tepki verecegini, neye gulup neye kizacagini, neyi begenip begenmeyecegini onceden kestirebilen insan sayisinin, yeryuzunde bir elin bes parmagini gecmediginden eminim.
    iste bu sebepten dolayi, okuyorsa telefona kossun bi zahmet, kussek 1 kere, kus degilsek 2 kere caldirsin beni.
  • yatay geçiş yaptıktan sonra kendisinin verdiği strategic management dersi girdiğim ikinci dersti. ilk defa bu kadar kalabalık bir öğrenci topluluğu içindeydim ve hoca da geldiğim okulda çoğu hocada gördüğüm üzere kendinden emin ama sıkıcı olmayan, eğlenceli ama bokunu çıkarmayan biriydi ve stratejilerden o gün de pazarlamadan ve core competency den bahsederken ben de en son hayvan kastığım projemden örnekler vermek üzere söz aldım. başta, kafasını hafif eğip "sen kimsin?" der gibi baktı ve "evet" dedi. sonra başladım anlatmaya (ingilizce), güzel anlattım, güzel şeylere değindim, her şey güzel, hayat güzel o zamanlar, dekan yardımcısından "bu derslerim neden sayılmadı? başkalarının aynı nitelikteki dersleri sayıldı!?" soruma , "burası istanbul üniversitesi" cevabı almamışım, aksiyete krizi geçirmemiş,akıl sağlığım yerinde mutlu mesut bir öğrenciyim. sanırım aykut hocanın dersinde söz alanlara nazaran fazla uzun konuştuğumdan okulda bir müddet benimle ingilizce konuşmaya çalıştılar. başta anlam verememiştim, yeni geçiş yaptım "acaba ingilizce bölümdeyiz diye ingilizce konuşmaya mı kasıyorlar" dedim ama sonra anlaşıldı ki erasmus programıyla geldiğim sanılmış. hayır sadece erkekler değildi, bir kaç kız da geldi. herneyse konu dağıldı.
    içerik bakımından iyi olan sitesindeki typographic hataları düzeltmesi (fotografları da pek beğenmedim açıkcası, kendisine bu konuda yardımcı olurum seve seve :] ) umuduyla hoşçakalın.
  • bizim zamanimizda sinavlardan gecmenin en onemli kosullarindan birkaci ders islenirken aktif olmak ve hocanin seni bu sayede iyi tanimis olması ve isletme kulubu aktivitelerine dahil olmakti. yoksa hocanin sinavlarda sordugu tamamen yoruma dayali sorulara ne kadar yazarsaniz yazin 30dan fazla alamayacaginiz absurd bir durum.
  • edward norton'a benzettiğim ve sürekli gülmesiyle karşındakine de pozitif enerji veren i.ü. işletme fakültesinin en değerli en tatlı hocalarındandır. yalnız ingilizce işletme 1.sınıf introduction to business dersinden geçmek pek zordur. bu da kendi resmi sitesi:

http://www.aykutberber.com/
  • organization and management vizesinde;

diğer şıklar gayet ciddiyken, ''d)fenerbahçe was,is and will be the best team in turkey.'' seçeneğini koyarak tarihe geçen istanbul üniversitesi işletme fakültesi hocalarındandır. futbol takımları hiç umurumda değil, aşağıdakilerden hangisi doğrudur olan bu sorunun cevabını e)all of above yaptım.

amerika birleşik devletlerinden geldiğini iddia ettiği soruların şıkları üzerinde birkaç rötuş yapmaktan çekinmemiş anlaşılan.
  • öğrenci öğretmen ilişkileri konusunda eğitim hayatım boyunca gördüğüm en başarılı hocadır. bütün sınıfı dışarıya eğlenmeye davet eden, gelen yaklaşık 50 kişiyle hiç kasılmadan, kompleks belirtisi göstermeden en doğal ve içten haliyle gerçekten eğlenen samimiyet abidesidir. ayrıca öğrencilerini tanır. onlarla konuşur, sohbet eder, birey olarak onlara değer verir ki, bu akademik platformda pek yaygın bir durum değildir. omzumu çıkarttığım için atelle geldiğim son dersinden 5 ay sonra, yeni okul yılında, koridorda karşılaştığımızda omzumun durumunu ve daha önce kendisine bahsettiğim bir kaç projeyi hatırlayıp sormasıyla beni benden almış, bir kez daha takdirimi kazanmıştır. son olarak kendisi marmara üniversitesi matematik bölümü mezunudur.