şükela:  tümü | bugün
 • başlık tam olmadı ama söyle diyeyim:

  aykut demir trabzonspor’un eski futbolcusu. sivil hayatında çember sakal şalvar ile geziyor. hatta evlendiğinde dugunune padişah gibi gelmiş ve o dugune müstakbel esini getirmemişti ve bu konuda tv de haberler bile yapılmıştı. aykut demir en son osmanlıspor da futbol oynamisti fakat daha çok yaşam tarzı ile gündeme gelmiş bir profesyonel futbolcu kendisi. bu bilgi dahilinde okursanız konuyu daha net anlayabilirsiniz.

  bu arkadaş trabzonspor’la bir problem yaşıyor ve mahkemelik oluyorlar. aykut demir alacaklarını trabzonspor’dan dolarin kur farkını kaldırmadan (o günkü kur üzerinden degil bugün üzerinden) ve geçen sürede isleyen faiz ile birlikte almış.

  trabzonspor da bu duruma içerlemiş ve açıklama yapmış :

  ‘ancak; yaşantısından ahlakı ve vicdani değerlerinin yüksek olduğunu düşündüğümüz trabzonlu futbolcu tüm iyi niyetli taleplerimizi reddetmiş ve tazminatını kur farkı – faiz dâhil olmak üzere talep etmiştir!

  bunun üzerine kulübümüz, ilgili futbolcuya ciddi bir kısmı faiz ve kur farkından oluşan 9 milyon 815 bin 580 tl’lik tazminat tutarını bugün itibariyle tek seferde ve peşin olarak ödemiştir.’

  yani diyor ki haci hacıyı tekkede...

  ilgili açıklamanın tamamı şurada :

  http://trabzonspor.org.tr/…-bilgilendirme-10-8-2018
 • siyasal islam'ın özetidir.

  mantık aynı.
 • ulan biri müslüman ise solcu tayfa tazminata bile karsı cıkabiliyor. yakında aykut komunistim dese bunlar komunizmi eleştirmeye başlayacak kadar mal.
 • doların yeşiline tapan, şaşırtmayan müslüman icraatı.
 • bu ts da nasıl bir kasa var böyle aq, dün de özer için tek seferde şu kadar milyon ödedik diyorlardı.
 • hakkıdır. ister vade günündeki kurdan ister isterse ifa günündeki buna bir şey diyemeyiz. sporcu olarak düşünürsek, hiçbir futbolcu taraftar gibi duygusal bağ kurmaz takımıyla (hemen hemen hiçbir) bu yüzden tüm alacaklarını talep etmek ve sonuna kadar almak onların hakkıdır. en basit örnek; beşiktaş veli kavlak'ın sözleşmesini feshetmiştir. (3 sene topa dokunmadan maaş ödemiştir.) veli kavlak açıklamasında; böyle bir şey mümkün mü bilmiyorum avukatlarım takip ediyor konuyu demiştir. yani ben 3 sene oynamadan maaş aldım 1 senelik ücretimi almayayım demez. alabilecek hukuki hakkı varsa talep eder. maalesef bu işler böyle.

  hakkı olan parayı almasıdır.
 • sonuçta sözleşme yapmışsınız, hata tamamen kulüpte. yarın yine başka bir futbolcu için başınıza aynı durum gelirse yine mi yakınacaksınız. futbolcu belki kulübün bu zor günlerinde fedakarlık yapıp taksitle ödeme alabilirdi o da ayrı bir durum.
 • dün özer hurmacı, bugün ise aykut demir. bakalım sırada kim var. trabzonspor'un elinden ise sadece laf sokmalı açıklamalar geliyor. futbolcunun da çok umurumdaydı ya sanki.

  edit: ersun yanal varmış.

  https://twitter.com/…tatus/1027998991202574336?s=19
 • elemanı tanımam bilmem ama; "yağ ölçümüne geç gelidiği için sözleşmesini tek taraflı feshettik"
  bu nasıl bir bahanedir amk. tabi tazminat ödersiniz. daha mantıklı bir sebep bulamadınız mı? benim de sözleşmem böyle saçma bir nedenden feshedilseydi ben de son kuruşuna kadar parayı isterdim.