şükela:  tümü | bugün soru sor
 • başlık tam olmadı ama söyle diyeyim:

  aykut demir trabzonspor’un eski futbolcusu. sivil hayatında çember sakal şalvar ile geziyor. hatta evlendiğinde dugunune padişah gibi gelmiş ve o dugune müstakbel esini getirmemişti ve bu konuda tv de haberler bile yapılmıştı. aykut demir en son osmanlıspor da futbol oynamisti fakat daha çok yaşam tarzı ile gündeme gelmiş bir profesyonel futbolcu kendisi. bu bilgi dahilinde okursanız konuyu daha net anlayabilirsiniz.

  bu arkadaş trabzonspor’la bir problem yaşıyor ve mahkemelik oluyorlar. aykut demir alacaklarını trabzonspor’dan dolarin kur farkını kaldırmadan (o günkü kur üzerinden degil bugün üzerinden) ve geçen sürede isleyen faiz ile birlikte almış.

  trabzonspor da bu duruma içerlemiş ve açıklama yapmış :

  ‘ancak; yaşantısından ahlakı ve vicdani değerlerinin yüksek olduğunu düşündüğümüz trabzonlu futbolcu tüm iyi niyetli taleplerimizi reddetmiş ve tazminatını kur farkı – faiz dâhil olmak üzere talep etmiştir!

  bunun üzerine kulübümüz, ilgili futbolcuya ciddi bir kısmı faiz ve kur farkından oluşan 9 milyon 815 bin 580 tl’lik tazminat tutarını bugün itibariyle tek seferde ve peşin olarak ödemiştir.’

  yani diyor ki haci hacıyı tekkede...

  ilgili açıklamanın tamamı şurada :

  http://trabzonspor.org.tr/…-bilgilendirme-10-8-2018
 • siyasal islam'ın özetidir.

  mantık aynı.
 • ulan biri müslüman ise solcu tayfa tazminata bile karsı cıkabiliyor. yakında aykut komunistim dese bunlar komunizmi eleştirmeye başlayacak kadar mal.
 • doların yeşiline tapan, şaşırtmayan müslüman icraatı.
 • bu ts da nasıl bir kasa var böyle aq, dün de özer için tek seferde şu kadar milyon ödedik diyorlardı.
 • sonuçta sözleşme yapmışsınız, hata tamamen kulüpte. yarın yine başka bir futbolcu için başınıza aynı durum gelirse yine mi yakınacaksınız. futbolcu belki kulübün bu zor günlerinde fedakarlık yapıp taksitle ödeme alabilirdi o da ayrı bir durum.
 • hukuken herhangi bir sakıncası olmayandır. burada asıl sorumluluk kulüplerin at kafaları tarafından ahlaksız ve sorumsuzca yönetilmesi ve bu at kafalarının yerine gelen yönetimlerin bu kişilerin sorumluluğuna gitmemesi yani bunları ibra etmesi, bunlardan yedikleri bokların hesabını sormamasıdır. ne yazık ki bu sadece trabzonspor'un değil tüm kulüplerimizin sorunudur. fiili olarak, halef seleflik sebebiyle ibra edilmemeyi camiaya yakışmayan bir hareket tarzı olarak gören bir genel kabul oluşmuş, ancak yönettikleri organizasyonun halka açık bir a.ş. olduğu ve pay sahiplerine karşı sorumlu olduğu unutulmuş.
  (bkz: konu nereden nereye geldi)
 • dün özer hurmacı, bugün ise aykut demir. bakalım sırada kim var. trabzonspor'un elinden ise sadece laf sokmalı açıklamalar geliyor. futbolcunun da çok umurumdaydı ya sanki.

  edit: ersun yanal varmış.

  https://twitter.com/…tatus/1027998991202574336?s=19
 • elemanı tanımam bilmem ama; "yağ ölçümüne geç gelidiği için sözleşmesini tek taraflı feshettik"
  bu nasıl bir bahanedir amk. tabi tazminat ödersiniz. daha mantıklı bir sebep bulamadınız mı? benim de sözleşmem böyle saçma bir nedenden feshedilseydi ben de son kuruşuna kadar parayı isterdim.