şükela:  tümü | bugün soru sor
  • geçtiğimiz cuma yayınlanan halk arenasında yapılan çok önemli çağrılar. yaklaşık 20 dakika sürüyor. özeti şu şekilde:

    * siyaset birleştirme sanatıdır: twitter'da atatürk fotoğrafının altında oyunu makarnaya satanlar, akkoyunlar yazanlar var, yapmayın. bu yazılara, trollere prim vermeyin. alanda ben zorlanıyorum. siyaset birleştirme sanatıdır, bize bu konuda yardımcı olmanız gerekmektedir. değerlerimizle kucaklaşarak birlikte yaşamamız lazım. viz türkiye'nin birleştirici gücü olmalıyız.

    * ortak acılarımız var: erdoğan bizi duvarlarla böldü ve bizi o mahallelere sıkıştırmaya çalışıyor. bu sayede kendi mahallesinde yolsuzluğa duyarsız insanlar yetiştirdi. benim muhafazakarlarla veya kürtlerle problemim yok. benim kadınların saçlarıyla veya örtüsüyle derdim yok, benim eşitliğe ihtiyacım var.

    * seçim güvenliği: referandumda kırgınlıkları anlıyorum, kırdıklarımız için chp başkan yardımcısı olarak özür diliyorum. seçim güvenliği için geceler boyunca çalışıyoruz ama chp'lilerin yardımına ihtiyacımız var. seçmen güvenliğini bahane ederek seçmenin seçime gitmesinin önüne geçmek ve umutları kırmak istiyorlar. seçim güvenliğini canımız pahasına savunacağız ama sizlere ihtiyacımız var, hep beraber sorumluluk almalıyız. sandığın başında sabit durduktan sonra hiçbir şey yapamazlar.

    * akp kaybediyor: akp'ye oy çıkan yerlerde geziyorum, çok büyük tepki var, kaybediyorlar.