şükela:  tümü | bugün soru sor
 • uzun yıllar aziz sakalıyla "magazinin kurduyum, bi tanesiyim" tavrı sergilemiş, destan olmuştu türkiye'de. magazin programlarının aranan ismi, sunucusu oldu. habire dedikodu... onu gördükçe, "delikanlı işi değil bu, ters bu, sakalına binaen yapma allasen" falan dedimse de dinletemedim.

  herkesin arkasından atar, ayarsız konuşur, hatta küfür ederdi... klasik anlatışı "ayla'yı mehmet'in dudaklarını emerken görmüşler, aman ayla dikkat et bağırsakları da emme hahahaha" şeklindeydi... bir gün dizlerine kurşun sıktılar, korkuttular, ondan sonra kayboldu, sakalları kesti, programları bıraktı, evden-işe, işten-eve oldu, çıkmadı sesi...
 • 08.01.1949 istanbul doğumlu. mimar sinan üniversitesi terk gazeteciliğe 1968 yılında hürriyet'de başladı. 12 yıl bu gazetede çalıştıktan sonra günaydın ve tercuman'da ikişer yıl magazin müdürlüğüne devam etti. 10 yıl sabah'da çeşitli servislerde yöneticilik yaptı. yazılı basında en son akşam gazetesi'nde 5 yıl boyunca köşe yazarlığı yaptı. hbb, atv, star tv ve flash tv de program hazırlayıp sundu. ayrıca best, klass, alem ve istanbul fm de radyoculuk yaptı. halen www.royalsilk.com internet sitesini hazırlıyor. m1 tv ve istanbul fm'e program hazırlamaya devam ediyor.
 • olacak o kadar'ın levent kırca tarafından hicvedildiği bölümünü unutamadığım kişi. yanlış hatırlamıyorsam oya başar da konuğu ajda pekkan rolündeydi, kendisine "şık şık şekerim bişşey olmaş, dıkiyşler şağlâm" demişti.
 • siyaset meydanı'nda prenses diana'dan "öldü kızcağız" diye bahsetmesiyle beni benden almış magazin insan-i.
 • siyaset meydanı'nda magazin "güzel"leri ve paraya veren kızlar için "onla 'gezsin' diye biri ev tutmuş, biri araba vermiş; kız fahişe olmuş farkında değil" lafıyla durumu biraz toparlamış magazin insan-i.
 • bugün onun türk dostu ingiliz holiganlar tarafından kopenhag'da dövülüşünün 5.yıldönümü. kutlayalım.
 • 90'ların sonu; odtü kampüsünde bir arkadaşımıza tecavüz edildi. arkasından, kız yurtlarının birinde yaşanmış tacizler, tecavüz teşebbüsleri ayyuka çıktı. odtü ruhu sessiz kalmayarak protestolara başlayınca, yanlış hatırlamıyorsam, 4. yurdun giriş katındaki kantinin camlarına demirler takıldı, güvenlik için.
  başlıkta adı geçen şahıs konuyla ilgili bir makale yazdı: kedi götünü görmüş ah yaram demiş başlığıyla. anlaşılacağı üzere, olayın çok büyütüldüğü, hatta aslında böyle olaylar olmadığını içeren bu yazı, yönetimlerince yurt panolarına asıldı.
  makalenin yazarından mı, bir yandan güvenlik arttıran, bir yandan bu yazıyı asan yurt yönetimlerinden mi daha çok tiksineceğimizi şaşırmıştık.
  hala şaşkınım.
 • fethullahci gazetede calistigindan olsa gerek akp'li belediyeye destek cikan dedikodu yazari. istanbul buyuksehir belediyesinin harbiye acikhava tiyatrosuna yaptigi tadilati abarttikca abartmis, 60 yildir civi cakilmayan yere yapilan bu guzellikleri nicin kimse tebrik etmiyor diye yirtinip yalvarmis. iyi de 2006'da kulisinden catisina kadar bastan asagi yenilendi orasi, 60 degil iki yildir tadilat gormedi diyecektiniz herhalde, yazdiginiz seyler o zaman yapildi, belediyenin bu sene katkisi (kulturazzi'nin deyisiyle) tuvaletlerin parali olmasi ve sosiscinin degismesi.
 • calistigi islami gazetedeki kosesinde (kaybederse baska kose bulmasi zor olacagindan olsa gerek) gazetenin sahibine yakin sema hastanesini parlatmis, ovmus, ardindan da serhan sesen'in olumuyle ilgili iddialari igrenc iftiralar olarak tanimlamis, serhan'in uyusturucudan oldugunu ama sema hastanesinin asil doktorlarinin bunu aciklamadigini ima ve iddia etmis. tabii ki yazisinda bir kac kere allah kelimesi geciyor. ("başhekim bu konuda konuşmak hiç istemiyor. 'nasıl olsa allah'ım her şeyi biliyor' der gibi... iftira dolu haber yazanları allah'a havale etmişler. olayda hiçbir kusuru olmamasına rağmen, böylesine çirkin ve kasıtlı iftiralar ile suçlanan sema hastanesi şimdilik susuyor." ). yahu o bashekim konusacagi kadar konustu kameralar karsisinda, simdi niye gizli seyler var ama asaletten susuyorlar havasi yaratiyorsunuz ki?

  bu arada ayni aykut isiklar'in osman yagmurdereli kanser degil, borclularindan kurtulmak icin yalan soyluyor demisti...