şükela:  tümü | bugün
10456 entry daha
  • orta sınıf takım hocası. pirlo'nun kitabında fatih terim için yazdığı," tanınmamış takımlarda istediğini yapabilir;ama ac milan'ı yöneticek kalibrede değil." teşhis bu hoca için de geçerli. ac milan'ı bırak; türkiye'deki büyük bir takımı yönetemez.

yenildiği takım vardar diye bir takım. yok şunu oynatmamış;yok şu yokmuş... bunları geçeceksin. bu kadar geliri olan takımın paf takımı bile paramparça etmeli.

aynı şey galatasaray için de geçerli.

not: dursun özbek istifa
  • kendisine dünkü maç için sorulabilecek tek soru var:

"forvet pozisyonunda başka bir mevkiden oyuncu devşirmek yerine elindeki yetersiz forveti kullanmayı tercih ettin. örneğin aatif chahechouhe'yu orada kullanmadın. o halde neden roman varken topal stoper oynuyor, salih varken ozan 8 numara oynuyor?"
  • 2 gun once "ben teknik direktorlukte ilk yillarimi yasamiyorum bu benim 12.yilim" diyen ve son macta sahaya dizilisleri ve oyuncu tercihleriyle bir kez daha amatorlugunu kanitlamis insan.
  • alex gibi bir oyuncuyu oyun sistemine uymadığı için kadroya almayan direktörümüz, ozan-topal-souza üçlüsünde ısrar ediyor. başka sorum yok!
  • vardar yenilgisinde muhakkak pay sahibi olmakla birlikte, neden bu kadar suçlandığına anlam veremediğim kişidir. maçta ne yapmış, bakalım:

kameni tercihi: maçtan önceki basın toplantısından sonra "volkan'ı kesmeyecek, onu kayırıyor" diye düşündük, verdik veriştirdik (ben dahil). kameni'yi oynattı. ama iki kaleci arasında fark göremedik. kameni'yi "volkan'ı zorlayacak kaleci" diye aldılar, volkan'ın yerine oynatmak zorunda kaldılar ve ikisi de birbirinden kötü!

topal tercihi: neden topal’ı oynatmış olabilir? muhtemelen oyunu geriden daha iyi kurmak içindi ve bunun işe yaradığı da söylenebilir. ama iki gol de topal’ın hatası yüzünden yendi. peki roman çok mu iyi? hayır iyi bir stoper değil, hatta stoper bile değil. onu da gömüyoruz hep, yalan mı? stoper mevkii kanayan yara oldu iyice, bir an önce oyuncu alınamazsa mahvolduk.

ahmethan tercihi: rvp denen bitik adamı 3 yıl önce fenerbahçe'ye resmen kakaladılar ve bizim enayiler de sakat futbolcuya sözleşmesi sona erene kadar kamyonla para ödemeye devam edecek. adam müzmin sakat. fernandao da sakat. soldado her ne kadar villareal'le hazırlık kampına katılmış olsa da fenerbahçe'yle antrenman eksiği var ve bu nedenle ilk 11'e alınamadı. ayrıca, vardar gibi kağıt üstünde zayıf bir rakip karşısında tek deneyimli santrfor soldado riske edilmek istenmemiş de olabilir. bu durumda kimi oynatacaksın? takımla oynama alışkanlığı olan ahmethan'ı elbette. küçümsediğiniz bu çocuk, u 21'de geçen yıl 20 gol attı. ama henüz iyi pozisyon almayı bilmiyor ve fiziksel açıdan yetersiz.

ozan tercihi: ozan tufan'a kimse bayılmıyor. normal şartlarda o mevkide oynaması gereken mehmet ekici tam iyileşmediği, salih hasta olduğu için kadroya bile alınamadı. kimi oynatacaksın? ozan orta saha oyuncusu olarak berbat da, altıpasta ayağına gelen topu kaleye atamamasından da mı hoca sorumlu?

bütün bu eksiklere rağmen fenerbahçe maçın başından sonuna kadar, olması gerektiği gibi vardar'ı kendi sahasına hapsetti. ben ortada abartıldığı kadar "kabız" bir futbol göremedim. kabız diye gol pozisyonuna bile giremeyene derler. yan pas-geri pas günleri eskide kaldı, ezbere konuşuyorsunuz. eğer takımın doğru düzgün santrforu olsaydı ilk yarıda en az iki gol bulurdu. yenilen iki gol de, rakip fenerbahçe'nin ceza sahasına yerleştiği ve bol bol gol şansı bulduğu için falan değil, bireysel hatalardan yendi.

suçlanması gereken, nerede işe yaramaz adam varsa takıma dolduran, takımı iki iyi bekinden eden ve hesapsız harcanan paralarla kulübün başına ffp belasını açan aziz yıldırım ve yancılarıdır.

bu takımın acilen stopere ve santrfora ihtiyacı var. giuliano ve mehmet ekici katıldıktan sonra hücumda çok daha etkili olacağımızı düşünüyorum (ayrıca en kötü ikinci yarı takıma katılacak olan eljif elmas da var) ama bu saydığım mevkilerdeki boşluk doldurulamazsa anlam ifade etmez. hem ffp nedeniyle oyuncu alamıyoruz, hem mevcut işe yaramazları elden çıkaramıyoruz, hem de düpedüz şanssızız.

- eljif diye bir çocuk almışsın 17 yaşını doldurmamış, lisans çıkarmak için uğraşıyorsun.
    - giuliano’yu zenit'le öneleme maçına çıktığı için bu turda oynatamıyorsun.
    - soldado'nun antrenman eksiği var.
    - hadi rvp'yi geçtim, fernandao oynayacak durumda ama omzu kırık.
    - büyük umutlarla aldığın mehmet ekici biliyorsun fark yaratacak ama zorlamaya bağlı sakatlık yaşadı.
    - sow gelmek için çırpınıyor ama alamıyorsun.

her şey mi üst üste gelir be arkadaş!
  • fenerbahçede kazanmış olduğu şampiyonluk alexin insanüstü performansı sayesinde olmuştur. sizin kocaman umutlarınıza alexin sol bacağı girsin emi. suç futbolcudaymış mış. aykutun kısır futbolundan sonra aynı kadro ersunla neler yaptı hepimiz gördük. yine bugünkü kadroyu şenola verseniz neler olur hepimiz biliyoruz şu an ki kadro ha eksiği yok fazlası yok aynı kadro ve şenol güneş.
    bir fenerbahçeli olarak umarım pazar günü ersun gerçek teknik adam kimmiş gösterir.
  • yenilginin faturasını sadece hocaya kesmenin yanlış olduğunu söylüyorum, biri kalkmış bana "kocaman umutlar" muhabbeti yapıyor. benim yazdıklarımdan bu anlaşılıyorsa, yazık. kimseye saf nefretle veya hayranlıkla yaklaşmamak lazım.

ayrıca, alex madem fenerbahçe'yi 2010-11'de tek başına şampiyon yaptı; o halde 2005-06, 2007-08, 2008-09, 2009-10, 2011-12'de de şampiyon yapsaymış. bırakın bu yorumları artık. alex'i çok severdim ama ondan soğuttunuz!
  • büyük takım yönetebilecek çapta olmayan teknik adam. orta sıra takımlarında sahip olduğu oyun anlayışıyla iş yapmıştır bundan sonra da yapar ama iş fenerbahçe'ye geldiği zaman olmadı, olmuyor ve olmayacak. tamam iyi fenerbahçeli, kulüp efsanesi saygımız sonsuz ama ötede dursun mümkünse. zaten başımıza ne geliyorsa eski futbolculara yamanmaktan geliyor. oyuncu bulma ekibi müjdat, kemalettin td aykut kocaman sonuç ortada işte. uzun lafın kısası ali koç başkan olana kadar beklemekten başka çare yok gibi gözüküyor.