şükela:  tümü | bugün
11059 entry daha
 • alex de souza sirat koprusunden geçerken ayagi kayip dusmus. dusus esnasinda gokten, "futbolu biraktiktan sonra ornek olmak yerine kendini esrara vurdugun için cehenneme gideceksin" diye ses gelmis. cehenneme varan eski futbolcu kahirlar içinde bagirip çagirirken bir bakmis ki etrafinda ates yok. dahasi kaynar kazan da yok. yanmiyor etmiyor.

  hava guzel, ortam hos, etraf sakin. uçsuz bucaksiz yaylada gezerken bir de ne gorsun: etrafi kenevir tarlasi! keyifle cigarasini saran alex, oh be ne guzel ceza, dunyada esrara bulastigim için ebediyen esrar içebilecegim! alex ates yakacak tas ve tahta arar ama bulamaz. yoldan geçen bir adama 'ssst birader, çakmak var mi?" diye sorar. adam "ne yapacaksin?" deyince alex, "cigarami yakacagim" diye cevaplar. adam kahkahalarla aci gerçegi açiklar : "iste cehennem budur dostum, ebediyen esrar burnunun dibine tuter ama sen onu yakacak ates bulamazsin!"

  bu gizemli adam, cehennemi donduran aykut kocaman'dan baskasi degil !
 • az önce sona eren porto-beşiktaş maçında fazlasıyla kulakları çınlamıştır.

  beşiktaş 2-1 önde, şenol güneş quaresma yerine negredo'yu oyuna alıyor. bu değişikliği analiz ederken katılan, katılmayan pek çok kişi olabilir. ancak herkesin hemfikir olabileceği tek şey, bu değişikliği yapan bir hocanın büyük takım hocası olduğudur.

  peki benzer bir durumda aykut kocaman ne yapardı diye düşündüm işte o an. buna verdiğim cevap da aykut kocaman'dan neden bir şey(!) olamayacağına cevaptı adeta.

  büyük takımları, büyük hocalar idare eder.

  şafak: mayıs/2018
 • 30 yıllık teknik direktörlük kariyerinde trabzonspor'u dördüncü büyüklükten beşinci büyüklüğe indiren, toplam 4 kupa kazanabilen şenol güneş'ten daha kötü teknik direktör olduğu söyleniyor.

  adlarının yan yana olması aykut kocaman için lütufmuş.

  niang kobrayı salarken göremiyorduk sinsiyi.
  alex pompadayken lütuf yoktu sanırım.

  her şeyden öte 1996 yılında yaşattığı travmanın etkisi hala geçmedi.

  aynı değişikliği yapan sinsi oğuzhan'ı çıkarıp medel'i oyuna aldı önce. onu yazamamış. algı yaratıyor köpekler. işleri güçleri bu. bunların peşinden gidenin aklı yoktur.
 • kendisi nasıl besleme, sığıntı ve çapsız ise, kendisi üzerinden vasıfsızlıklarını gösteren kitlesi de aynıdır. ne bir gram eksik ne bir gram fazla.

  kafa hep geride olunca atı alan üsküdar'ı geçiyor, sen de böyle sığır gibi ortada kalıyorsun. sorsan hepsi aydın, sorsan fenerbahçe ülkede aydınlığı temsil ediyor ama hala kafa 1996'da. bu kulübün günahı neydi de bu aptal saptal acizlere kaldı anlamadım ki.

  net olarak 12 senem bu kulüpte geçti. aklınıza gelebilecek her deplasmanı görebilecek kadar çok yaşadım bu tribünlerde ve kongresinden tribününe nasıl dinamiklerin işlediğini adım gibi bilerek söylüyorum ki, koskoca kulübü işte bu popülizm, bu goy goy, bu çapsızlık bitirdi. kahrolasıca evlatçılığınızın bedelini yıllarca ödedik ama ders almaya niyetiniz yok. hala 1996'daki travmada kalmış çapsız. vizyona, referans noktasına bakar mısın ne kadar acı. ne kadar umutsuz vakıalarsınız la siz.

  aynı kendisi kadar vasat altı olduğunuzu söylemiş miydim?

  "niang kobrayı salarken" tabi aykut'a rağmen. alex'in adını ağzınıza almayın sıçtırtmayın o ağzınıza.

  şenol güneş 2-3 senedir üzerine koya koya gidiyor. saçma sapan fanatikliğiniz, sığlığınız bunu göremiyor. göremedikçe daha dibe batıyor, gelişemiyor, çürüyüp gidiyosunuz. ben şenol güneş'den nefret etmek zorunda mıyım? sen de değilsin. senin kulübüni sikik "kocaman umutlarımızın sahibisin" saçmalığı değik, bu rasyonalite kurtaracak hıyar.

  zihniyetiniz, paralı köpekliğiniz, sığıntı aykutunuz, ruh hastası başkanınız, kulübü yerle yeksan eden popülizminiz yok olup gideceksiniz. bunun başka yolu, çıkarı yok bunu böyle belleyin.

  aşortmanlı da gidip hayatına konya'da devam edecek. bitti gitti.

  burası babasının çiftliği de değil, deneme tahtası da değil, şımarık veletler gibi ona buna burun kıvıracağı konyaspor da değil, burası fenerbahçe ve bu çap aşortmanlıyı aşalı çok oldu.

  kendisine yüz yüze de söylemiştim taa şu kovulduğu dönemden önce. işler daha da çirkinleşmeden, aziz'in arkasına sığınma, çık git diye. dinlemedi, olan oldu.

  bu sefer kendi kaşındı. denemesi bedava. fenerbahçe'nin dingo'nun ahırı olmadığını çok acı tecrübelerle öğrenecek
 • bu adamın güzellemesini yaparken alex'i örnek gösteren, açsın alex'in biyografisinde aykut hakkında yazdıklarını okusun. hoş, okuduğunu anlayabilecek kapasitede olsa aykut'u över miydi? o da ayrı bir paradoks.
 • alex en iyi performansını aykut kocaman döneminde gösterdi.

  o zaman kimsenin gıkı çıkmıyordu. ha dur lan. çıkıyordu. alex'i ilk 2-3 senesinde ıslıklıyordu bu tribüncü köpekler. onu da hatırlıyoruz.

  defalarca gol krallıkları ve şampiyonluklar yaşamış fenerbahçeli aykut kocaman'ı yerip şike yaptıkları sezonda "emeğin alın terinin gücüyle paranın savaşı" diyen fenerbahçe düşmanını öven itler fenerbahçeli değildir.
 • gerçekten de kulübün yakasına yapıştı, bırakmıyor bi türlü.

  futbolcuyken
  3 gol krallığı (cemil turan ile birlikte en çok)
  süper ligde en çok gol atan fenerbahçeli oyuncu
  2 lig şampiyonluğu
  ortalama baz alındığında en iyi gol ortalamasına sahip üçüncü oyuncu (zeki rıza ve lefter'den sonra)

  teknik direktörken
  1 lig şampiyonluğu
  1 türkiye kupası
  17 kişilik kadroyla avrupada yarı final
  ikinci yarıda puan ve gol rekoru

  kene gibi adam.

  bu adama hakaret edenler kim? yılda 300 lira para verip kulübe bir şey kattığını zanneden davar sürüsü fenerbahçe düşmanları. gece yarısı, sabahın körü, içerde, dışarda, kömürlükte, yatakta her yerde üstünüzdeyim. inmek yok oradan. fenerbahçe düşmanlarına fenerbahçe efsanesini ezdirenin eli ayağı kesilsin.
 • fenerbahçe düşmanlarının "çapsız" dedikleri aykut kocaman'ı irdelemeye devam edelim.

  çapsız dedikleri aykut kocaman fenerbahçe tarihinin en iyi sezonunun gol kralı. 88-89
  çapsız dedikleri aykut kocaman fenerbahçe tarihinin en önemli avrupa başarısında teknik direktördü.
  çapsız dedikleri aykut kocaman fenerbahçe'nin lig tarihindeki en iyi puan-gol performansı gösterdiği sezonda teknik direktördü.

  bu yani çapsız dedikleri adam.

  çapsız dedikleri aslında aykut kocaman değil, fenerbahçe oluyor bu durumda.
  bu adamlara kimi getirirsen getir beğendiremezsin. git messi'yi getir, öff yaşlandı zaten der. mourinho'yu getir, poff doymuş teknik direktör bize aç adam lazım der.

  alex için koşmuyor diyen bunlardı. zico'ya stajyer diyen de bunlardı. alex'i ıslıklayan, aykut'a çapsız diyen de bunlar.

  bunların üstünden inmeyeceğim. habire basacağım.
 • aziz yıldırım ile, taraftar farkında değilken, aralarında ilişki başlamış olan beşiktaş taraftarı.
  zira 'cehennem donana dek' gibi bir kalıp, profesyonel yaşamın olmadığı, başarı ve başarısızlık kavramlarının olmadığı yerde söylenir. dolayısıyla bu da sevgili, eş, kardeş gibi durumlardır. hangi ara ilişki kurdunuz bu kadar?
 • çok kötü teknik direktör olduğunu düşünsem de, alex'i yediği için affetmeyecek de olsam, çok zor zamanda kulübün başına geçmek oldukça zor ve göt isteyen bir karar. zira konya ile iyi gidiyordu, fb yerlerde sürülüyordu, bjk, ibb gibi takımların yanına tas gibi bir gs geri dönüyordu.

  çok bariz hataları devam ediyor. volkan gibi, tekbigi olmayan 2 çapa gibi, winner kimliğinden eser kalmamış bir fenerbahçe ile ne yapacağını göreceğiz.
2484 entry daha