şükela:  tümü | bugün
11231 entry daha
 • alex de souza sirat koprusunden geçerken ayagi kayip dusmus. dusus esnasinda gokten, "futbolu biraktiktan sonra ornek olmak yerine kendini esrara vurdugun için cehenneme gideceksin" diye ses gelmis. cehenneme varan eski futbolcu kahirlar içinde bagirip çagirirken bir bakmis ki etrafinda ates yok. dahasi kaynar kazan da yok. yanmiyor etmiyor.

  hava guzel, ortam hos, etraf sakin. uçsuz bucaksiz yaylada gezerken bir de ne gorsun: etrafi kenevir tarlasi! keyifle cigarasini saran alex, oh be ne guzel ceza, dunyada esrara bulastigim için ebediyen esrar içebilecegim! alex ates yakacak tas ve tahta arar ama bulamaz. yoldan geçen bir adama 'ssst birader, çakmak var mi?" diye sorar. adam "ne yapacaksin?" deyince alex, "cigarami yakacagim" diye cevaplar. adam kahkahalarla aci gerçegi açiklar : "iste cehennem budur dostum, ebediyen esrar burnunun dibine tuter ama sen onu yakacak ates bulamazsin!"

  bu gizemli adam, cehennemi donduran aykut kocaman'dan baskasi degil !
 • az önce sona eren porto-beşiktaş maçında fazlasıyla kulakları çınlamıştır.

  beşiktaş 2-1 önde, şenol güneş quaresma yerine negredo'yu oyuna alıyor. bu değişikliği analiz ederken katılan, katılmayan pek çok kişi olabilir. ancak herkesin hemfikir olabileceği tek şey, bu değişikliği yapan bir hocanın büyük takım hocası olduğudur.

  peki benzer bir durumda aykut kocaman ne yapardı diye düşündüm işte o an. buna verdiğim cevap da aykut kocaman'dan neden bir şey(!) olamayacağına cevaptı adeta.

  büyük takımları, büyük hocalar idare eder.

  şafak: mayıs/2018
 • kendisi nasıl besleme, sığıntı ve çapsız ise, kendisi üzerinden vasıfsızlıklarını gösteren kitlesi de aynıdır. ne bir gram eksik ne bir gram fazla.

  kafa hep geride olunca atı alan üsküdar'ı geçiyor, sen de böyle sığır gibi ortada kalıyorsun. sorsan hepsi aydın, sorsan fenerbahçe ülkede aydınlığı temsil ediyor ama hala kafa 1996'da. bu kulübün günahı neydi de bu aptal saptal acizlere kaldı anlamadım ki.

  net olarak 12 senem bu kulüpte geçti. aklınıza gelebilecek her deplasmanı görebilecek kadar çok yaşadım bu tribünlerde ve kongresinden tribününe nasıl dinamiklerin işlediğini adım gibi bilerek söylüyorum ki, koskoca kulübü işte bu popülizm, bu goy goy, bu çapsızlık bitirdi. kahrolasıca evlatçılığınızın bedelini yıllarca ödedik ama ders almaya niyetiniz yok. hala 1996'daki travmada kalmış çapsız. vizyona, referans noktasına bakar mısın ne kadar acı. ne kadar umutsuz vakıalarsınız la siz.

  aynı kendisi kadar vasat altı olduğunuzu söylemiş miydim?

  "niang kobrayı salarken" tabi aykut'a rağmen. alex'in adını ağzınıza almayın sıçtırtmayın o ağzınıza.

  şenol güneş 2-3 senedir üzerine koya koya gidiyor. saçma sapan fanatikliğiniz, sığlığınız bunu göremiyor. göremedikçe daha dibe batıyor, gelişemiyor, çürüyüp gidiyosunuz. ben şenol güneş'den nefret etmek zorunda mıyım? sen de değilsin. senin kulübüni sikik "kocaman umutlarımızın sahibisin" saçmalığı değik, bu rasyonalite kurtaracak hıyar.

  zihniyetiniz, paralı köpekliğiniz, sığıntı aykutunuz, ruh hastası başkanınız, kulübü yerle yeksan eden popülizminiz yok olup gideceksiniz. bunun başka yolu, çıkarı yok bunu böyle belleyin.

  aşortmanlı da gidip hayatına konya'da devam edecek. bitti gitti.

  burası babasının çiftliği de değil, deneme tahtası da değil, şımarık veletler gibi ona buna burun kıvıracağı konyaspor da değil, burası fenerbahçe ve bu çap aşortmanlıyı aşalı çok oldu.

  kendisine yüz yüze de söylemiştim taa şu kovulduğu dönemden önce. işler daha da çirkinleşmeden, aziz'in arkasına sığınma, çık git diye. dinlemedi, olan oldu.

  bu sefer kendi kaşındı. denemesi bedava. fenerbahçe'nin dingo'nun ahırı olmadığını çok acı tecrübelerle öğrenecek
 • bu adamın güzellemesini yaparken alex'i örnek gösteren, açsın alex'in biyografisinde aykut hakkında yazdıklarını okusun. hoş, okuduğunu anlayabilecek kapasitede olsa aykut'u över miydi? o da ayrı bir paradoks.
 • bilimsel metodları uygulayan, düşünce olarak da çağdaş bir teknik adam. ne var ki oynattığı futbol anlayışı kesinlikle korkak. bu yüzden taraftarın büyük çoğunluğunu memnun edemiyor. f.bahçe taraftarı risk alan, hücum oynatan cesur teknik adamları seviyor. vardar gibi zayıf bir rakiple oynarken ve dahası gole ihtiyacın varken, çift forvete dönmek yerine forvet çıkaran hocayı görmek istemiyor taraftar. umarım yanlışlarından döner, hala şansı var. yoksa camianın çocuğu falan dinlemez taraftar, onu da ıslıklar, protesto eder. kredisi tükenmek üzere.
 • aziz yıldırım ile, taraftar farkında değilken, aralarında ilişki başlamış olan beşiktaş taraftarı.
  zira 'cehennem donana dek' gibi bir kalıp, profesyonel yaşamın olmadığı, başarı ve başarısızlık kavramlarının olmadığı yerde söylenir. dolayısıyla bu da sevgili, eş, kardeş gibi durumlardır. hangi ara ilişki kurdunuz bu kadar?
 • çok kötü teknik direktör olduğunu düşünsem de, alex'i yediği için affetmeyecek de olsam, çok zor zamanda kulübün başına geçmek oldukça zor ve göt isteyen bir karar. zira konya ile iyi gidiyordu, fb yerlerde sürülüyordu, bjk, ibb gibi takımların yanına tas gibi bir gs geri dönüyordu.

  çok bariz hataları devam ediyor. volkan gibi, tekbigi olmayan 2 çapa gibi, winner kimliğinden eser kalmamış bir fenerbahçe ile ne yapacağını göreceğiz.
 • tamamen seviyenin 1. lig e indirildigini gosteren aciklamayi yaptirmis teknik direktor. bu nasil bir aciklamadir? koskoca fenerbahce kulubunun kullandigi kelimelere bak. yazilanlar tamamen asilsizdir de gec, cehennem donma falan ne demek? adam basarisiz olunca siktiri cekince bu dedigin ne olacak?
 • ekim ayı sonunda takımı ligde ya ilk ya da 2.sırada olacaktır.!
  not:alex de souza
 • ''çok zor zamanda kulübün başına geçmek göt istiyordu.'' diye savunulan aşortmanlı.
  sanki fenerbahçe kongresi toplandı, ''yahu teknik direktör bulamıyoruz, alt yapı teknik direktörlerini falan boşverin. bize bu zor zamanımızda bir destek lazım.'' diye karar aldı ve aykut kocaman'a yalvar yakar, 5 kuruş para ödemeden takımı emanet etti.
  yahu kamyon yüküyle para kazanıyor bu adam.
  inşaat amelesi gibi ''ama işi çok zor'' demeyin rica ediyorum.

  bana aykut kocaman'ın oyun planını biri anlatsın. nedir diğer teknik direktörlerden farkı? yeri gelince ''fenerbahçe'nin büyüklüğü..'' diye nutuk atmasını biliyoruz, hepimiz futbol piriyiz ya; biri açıklasın lütfen.
  aykut kocaman geldiğinden beri bu takıma ne kattı?
  takım taş gibi mi oynuyor? fizik üstünlüğü hep çubuklu formada mı? duran top organizasyonlarımız çok mu güzel? hızlı mı atağa çıkıyoruz?
  nedir?
  bireysel çabalar dışında, ne planı var bu adamın?

  ''beyler, valbuena'ya topu verin, bir kişi cesa sahası etrafında olsun, iki kişi de altıpas'a insin. valbuena ortayı yapacak, artık denk gelirse vurun gitsin. topal-josef, siz sakın ortasahayı geçmeyin. şut çekmeyin. bekler ileri çıkmayacak. gol yemememiz lazım. gol yemezsek en az 1 puan alırız. haydi koçlarım; gazanız mübarek olsun.''

  -türkiye kupası grup maçları, fenerbahçe - çemişgezekspor maçı öncesi, soyunma odası, fısıltı gazetesi.
6403 entry daha