şükela:  tümü | bugün soru sor
 • dünyada bir aykut kocaman varsa o da tanığım aykutsa, buna sadece güleceğim bir cümle müsveddesidir.
 • şüphesiz katıldığım durum.

  ah nereden başlasam ki hocam, değerini bilmiyorlar.

  aykut hoca ve ersun yanal türk futbolunun en az üç gömlek üstünde insanlar.

  lakin aykut hocayı en iyi yapan bariz durumlar var. bugün konya'ya aykut kocaman ile karşılaştırılınca benzer seviyede olan guardiola gelse bu istikrar ve başarıyı bu kadar kısa sürede yakalayamazdı. ancak bu karşılaştırmada guardiola'nın artısı kendi oyuncu pazarına sahip olması. bizler aykut hocaya gereken değeri verirsek onun kendi havuzunu oluşturmasını sağlamakla birlikte itibarını arttırırız. ancak ülkemizdeki çoğu futbol bilgisi ve kültürü yoksunu sığır aykut kocaman'a hak etmediği şeyler söylemekte. defansif futbol anlayışı hiç bir zaman eskimez, ileride hatırlanacak olan şey somut başarıdır. örneğin atletico madrid real madrid şampiyonlar ligi finali. evet atletico çığır açtı o sene, ancak birkaç yıl sonra finalistlerdi ve hak etmişlerdi diye hatırlanacak olmasının aksine o senenin şanpiyonlar ligi şampiyonu real madrid hatırlanacak, tarihte yerini bu şekilde alacaktır. günümüz futbolunda gereksiz romantikliğe yer yoktur, futbol bir matematik ve taktik işidir ve aykut kocaman bunu açık ara global seviyede beceren bir ustadır, bu sebeple sevmek ve saygı duymak zorundasınız.

  sabırsız fenerbahçe camiası ve tek adam fetişisti (bkz: alex de souza) romantik sığırlar bu adamı harcadı ve tüketti. fenerbahçe taraftarı olmasam da o dönemki planlarını sürekliliğe vursaydı büyük bir heyecanla gelecek sportif başarıları takip ederdim.

  aynı şekilde ersun yanal da ego savaşında harcandı.

  tanım: tamamiyle katıldığım ve kabul edilmesi zorunlu bir olgu
 • günler, aylar hatta yıllar geçse de bu olgu gerçektir ve çürütülemez.

  lobisi olmadan, sınırlı kaynaklarla elde ettiği başarılara bakın.

  hakkın yeniyor aykut hocam, adalet elbet bir gün yerini bulacaktır.
 • ülkemizdeki yıldırım demirören şansal büyüka aziz yıldırım fatih terim arda turan acun ılıcalı emre burak selçuk nusret hesap ve haysiyet lobisinin desteğini alamadığı için harcanmıştır.

  hocamız yurt dışına gittiğinde guardiola eline su dökemediği vakit başta bu lobi olmak üzere bütün ülke onu bizden olduğu için bağrına basacaktır ancak onun kocaman kalbi kırılmış olduğu için bunun hiç bir önemi olmayacaktır.
 • noldu lan!?? başlığı görünce bjk ye antrenör oldu zannettirdiniz amk.

  not: bjk
 • türkiye'nin en iyisidir demek doğrudur,dünya demek fantezidir
 • bu başlıkta yaklaşık bir yıl önce karalamıştım bir şeyler bu başlığın neden doğru olduğu hakkında.

  bu başlık dört beş sene içerisinde şaha kalkmakla birlikte aykut hocamın da yüzünü güldürecektir, eminim bundan.

  nereden başlasam ki aykut hocam, fenerbahçe ile teknik direktör olarak ikinci seferine başlıyorsun. takriben iki üç sene içerisinde dünyada aktif en büyük beş kulüpten birini çalıştırıyor olacaksın.

  tek adamcı (bkz: alex de souza) sığırlar seni kabullenmediler yine, ama merak etme aslında hepsi ağzının suları akarak seni görmeyi bekliyor yedek kulübesinin hemen önünde güzel hocam.

  bu mecrada içinden tonlarca laf söylemek istediği alex'e sahip çıkıyorlar samimiyetsizce, korkuyorlar hocam tepki görmekten, maske takıyorlar bu sebeple gizliyorlar gerçek görüşlerini.

  futbolda aşkla bağlı olduğum bir kulüp yok, en sempatik gelen trabzonspordur muhtemelen ancak ben senin sitemine aşığım hocam bir takıma değil.

  az kaldı şampiyonlar ligi yarı finallerin köklü bir ingiliz kulübüyle, sabırla ve hevesle o günlerin gelmesini bekliyoruz. hayallerimiz ve hedeflerimiz gerçek oluyor hocam, biraz daha sabır sadece.

  tanım: herkesin yavaş yavaş hemfikir olması ve kabullenmesi gereken durum.
 • çok yakın zamanda kabul görecek olan realite.
 • aykut aykudnt.
  böyle iddiaya böyle yorum.