şükela:  tümü | bugün
 • doğada birbirinin karşıtı olarak var olmuş iki futbol adamı.
  ancak bu karşıtlıkta üstün gelen taraf aykut kocaman olacak çoğunlukla. çünkü oynattığı oyun ve kafasındaki oyun felsefesi, topa sahip olmaktan çok; rakip topa sahipken onu bozup kontra oyunlar oynamak. oyunu bozduğu zaman, oyunu kazanmış sayılır. maçları kazanması gerekmez.
  bu tezimi kanıtlayacak veriler tabi ki getirdim.

  2014-2015 yılında oynanan maç;
  başakşehir konya 0-0

  2015-2016 yılında oynanan maçlar;
  başakşehir konya 4-0
  konya başakşehir 1-1

  2016-2017 yılında oynanan maçlar;
  başakşehir konya 1-1
  konya başakşehir 0-3
  başakşehir konya 0-0
  (türkiye kupasi maçı, konyaspor penaltılarla kazandı)

  2017-2018
  fenerbahçe başakşehir 2-3
  başakşehir fenerbahçe 0-2

  yani aslında iki teknik direktör de yıllardır aynı oyunlarini oynuyorlar. bir maçta ikisi de taktik deha veya taktik özürlü olmuyorlar. bu oyun sisteminin galibi, uzun vadede de hep abdullah avcı olacak. listede de gördüğümüz gibi 8 maç oynanmış, aykut kocaman rakibi bozmayı başardığı maçlarda 1 galibiyet 3 beraberlik almış. konya ile rakibi bozamadığı maclarda 3 ve 4 yemiş. fenerbahçe ile ise yine rakibin oyununu bozma sistemini daha aktaramadigi sıralarda basaksehir'den 3 tane gol yemiş.

  yani burada oyun veya taktik konuşmamız çok mantıklı değil. bu iki adamin oyunlari takımlardan bağımsız şekilde birbirlerinin zıttı. o gün hangi teknik direktörün isteği daha iyi uygulanmışsa, diğeri oyunda maglup olacak. futbol ise, her iki koşulda da mağlup kalacak.