şükela:  tümü | bugün
 • deniz feneri dosyası yla haber dalında 2008 milliyet abdi ipekçi yılın gazetecilik ödülü nü kazanan 1973 doğumlu cumhuriyet gazetesi muhabiri.
 • 2008 milliyet abdi ipekçi yılın gazetecilik ödülü'nü kazanan cumuhuriyet gazetesi haber merkezi çalışanıdır.
  yanlış hatırlamıyorsam 14 yıldır cumhuriyet'te çalışmaktadır. gazetenin gözbebeği olarak görülmesinin yanı sıra başarılı araştırmacılarındandır.

  cana yakın, içi dışı bir olan, gazeteci olarak halen vicdanını kaybetmemiş, körertmemiş ender insanlardandır.
  cumhuriyet gazetesine yakışan bir çalışan olarak türk gazeteciliğini umutlandırmaktadır...
  kısacası: espirili bir dili olan ayrıca nesli de tükenmekte olan, pirüpak bir araştırmacı gazeteci örneğidir.

  güzel adamdır güzel...
 • ispark'ın zarar etmesi yolsuzluğunu yayınlayan gazeteci.

  detaylar için: https://youtu.be/bq1644mwydm
 • cumhuriyet gazetesi yeniden cumhuriyetin kurucu iradesinin devriminin yoluna girmiştir ve aykut küçüllaya genel yayın yönetmeni olarak bu görevi üstlenmiştir. umarım işbirlikçi, bölücü, sorosçu, tatlı su liberallerinden ve sözde aydınlardan bir an önce kurtulur ve bir okuyucu daha kazanır.
 • disk basın-iş üyeleri faruk eren (sorumlu yazı işleri müdürü) ve bülent özdoğan (yazı işleri müdürü) işten çıkartılırken -şimdilik- herhangi bir sesi çıkmayan tgs işyeri temsilcisi "tanık". sendikasından da hâlen ses seda yok. aşağıdakiler de kenarda dursun..

  bkz:
  - "cumhuriyet iddianamesinde haberler delil, gazeteciler tanık oldu", bianet, 13 nisan 2017
  https://bianet.org/…er-delil-gazeteciler-tanik-oldu
  - "tgs: ali açar'ın durumunu yeniden değerlendirmeyeceğiz", bianet, 17 temmuz 2017
  https://m.bianet.org/…-yeniden-degerlendirmeyecegiz
  - "sekiz cumhuriyet çalışanı tanık olarak dinlendi", bianet, 11 eylül 2017
  http://bianet.org/…t-calisani-tanik-olarak-dinlendi
  - "cumhuriyet gazetesinde ‘tanıkların’ yönetimi", evrensel, 7 eylül 2018
  https://www.evrensel.net/…sinde-taniklarin-yonetimi

  edit ve notlar:
  "erdem gül’ü görevden alan aykut küçükkaya’nın ocak 2016’da gül ve can dündar ile ilgili yazdığı yazıyı buraya bırakıyorum. onun da dediği gibi 'hey akp yargısı... nelere kadirsin!..'" (tweet)
  ------
  hazırladığı yolsuzluk haberlerinden "deneyim" ve "teknik" kapmış, paragöz sahibine uyarak tazminatlara çökmenin peşinde:

  "cumhuriyet gazetesinde yönetim değişikliği sonrası genel yayın yönetmeni olan aykut küçükkaya, bugün '7 mayıs 1924 ruhu' başlığı ile yazdığı yazıda, 'kimi çevrelerce yazılanın aksine hiçbir çalışanın iş akdine son vermemiştir' ifadelerine yer verdi"(tweet)
 • cumhuriyet gazetesi'ni atatürk'ün cumhuriyet'ine geri döndüreceğini açıklayan cumhuriyet vakfı tarafından gazetenin yeni genel yayın yönetmeni olarak seçilen gazeteci.
 • açık açık hangi haberlerin "atatürk’ün ‘cumhuriyet’inin logosu yerine döndü.." dediği nitelikleri taşımadığını söylemesi gereken gazeteci. ve bir de gazete içindeyken kendisi bu haberleri ne şekilde yansıtmış ve ne şekilde engellenmiştir? kısacası neden daha önceki dönemde böyle bir eleştirisi varsa gazete yönetimine bunu sunmamıştır? ya da sunmuştur da halka duyurulması mı yönetimce engellenmiştir? bunun da cevabının verilmesi gerek.
 • az önce enver aysever'in programında cumhuriyet vakfı 'nın 7 eylül 2018'de yaptığı vakıt toplantısı sürerken, cumhuriyet gazetesi'nin toplantı öncesindeki yönetiminin 8 çalışan'a 2 milyon lira tazminat ödeme anlaşması yaparak anlaşmalı ayrıldığını iddia etti.

  aydın engin giderken neler yapmış insan cidden hayret ediyor. yazık.
 • tasfiye, sansür, hak gaspı, seri yalanlar... alev coşkun ve tayfun akgüner'in yönettiği suç çetesinin kemik attığı mine g. kırıkkanat ve orhan bursalı gibi tetikçilere layık olduğunu daha ilk günden ispatlayan "tanık".

  saray işbirlikçisi patronları murat sabuncu'yu hapse attırdı, tgs işyeri temsilcisi gyy olarak üstüne sansür uygulamış, çok mu?

  "aykut küçükkaya'nın halk tv söyleşisinden yeni haberim oldu. murat sabuncu'nun yazısının internette sansürlenmesini, "internetteki arkadaşlarla küçük bir anlaşmazlık" diye anlatmış. ne yazık ki bu söylediği gerçek değil... +

  kayıtlara doğru girsin diye gerçeği aktarmam gerekiyor. gece 02.30 civarında http://cumhuriyet.com.tr/ nöbetçi editörünü aratıp kendisi yazıyı çıkarttırdı. yazışmalar elimde mevcut. zaten istifamı kendisine sunarken bu meseleyi de gerekçelerim arasında kendisine anlatmıştım.

  son bir not... neden bana haber vermediğini sorduğumda, "seni o saatte uyandırmak istemedim" dedi. o saatte sansür için arattığı editör ise doğum izninden yeni dönen, 6 aylık bebeği olan bir anne.

  - dolayısıyla "internetteki arkadaşlarla küçük bir anlaşmazlık" diye bir şey yok. orada çalışmaya devam eden arkadaşların omzunda bir leke bırakmanın da alemi yok. yeni atanan yayın yönetmeninin selefinin yazısını dijitalde sansürlemesi gibi bir durum var." (thread)
 • şu fotoğrafında, içki içip maçtan sonra uzatılan mikrofona "o saatte sokakta ne işi var yeaa" diyen bir tipe benziyor. evlerden uzak.