şükela:  tümü | bugün
  • aykut oğut 1989 yılında ankara sanat tiyatrosunda oyunculuğa ilk adımını attı. hemen ardından ankara üniversitesi oyunculuk bölümüne girdi. mezun olduktan sonra 1996 yılında amerikaya yerleşti ve oyunculuk hayatına orada devam etti. ilk olarak new york “the actors studio” da oyunculuk eğitimi aldı. aynı anda “waterloo bridge” “emilio flinks” gibi off broadway’in saygın tiyatrolarında oyunculuk ve yönetmenlik yaptı. 2001 yılında los angeles’a (hollywood) yerleşen oğut daha ağırlıklı olarak sinemaya yöneldi. liam neeson, robert wagner gibi ustaların oyunculuk koçu olan tom todoroff ile eğitimine devam etti. hollywood’a yerleştikten sonra ilk ikisi kısa metraj olmak üzere 12 filmde başrol oynadı. filmlerin yanı sıra çeşitli dizilerde misafir sanatçı olarak rol aldı. sears, k-mart, kfc gibi ürünlerin reklam filmlerinde oynadı. 2002 yılında isa peygamberin hayatını oynadığı magic man isimli filmle ‘chapman en iyi erkek oyuncu ödülünü’ aldı.

2003 yılından itibaren icm ile sözleşme imzalayan oğut, disney çizgi filmlerinde ingilizce seslendirme yapmaya başladı.

eric roberts, anthony ray parker (dozer – matrix), daniel bernhard (agent – matrix) gibi isimlerle hem kamera önünde birlikte çalıştı hemde kamera arkasında onlara oyunculuk koçluğu yaptı.

kendisi halen los angeles’ta yaşamaktadır.

avrupafilmi.com dan alıntıdır
  • tonlaması, vurgusu son derece tamer karadağlı olan bi şahsiyet. harlem'de sıkı bir dayak yiyerek sol gözünü kaybetmiş. o sıralarda ayyaş ayyaş new york barlarında dolanırken bu olay aklını başına getirmiş, kendini seslendirmeye vermiş. kendisinin yalancısıyım.
  • yakında hayatının filmi çekilecek olan kişi.
  • "gülün" diyerek kitap çıkarmış bir insan. hep gülecekmişiz, böylelikle evimizin kirasını ödeyebilecekmişiz. zaten böyle feng shui'dir pilates'tir yoga'dır her şeyi tam olup da yine de kirasını ödeyemeyen insanlara tavsiye ediyormuş özellikle kitabını. workshop morkshop bir süper para yiyici profili çiziyor.

sabah kalkıp ufak basit şeylere 5-10 dakika teşekkür edecekmişiz slfjsdlkjlk. hayatımız değişecekmiş. mesela saba tümer'i kaydedip sabah kalkınca izleyecekmişiz, bizi ne güldürüyorsa o. hahah sabah sabah saba tümer izlemeyi öğütleyen yaşam koçuna para verenin aklına sıçayım.

bu ülke çok deli bi ülke. başka hiçbir yerde para kazanmak bu kadar zorken 5 kilometre ötesinde bu kadar kolay değildir. çünkü biliyorum ki bu adamın organik atölyesinde ("workshop" kıl olduğum bi laf o yüzden bunu uydurdum götümden) yer bulunamayacak, kitabı dünya kadar satacak, yaşam koçu başvurularını askıya alması gerekecek. nasıl? "sürekli gülün" diyerek.

valla aga halinize ağlayın diyorum. para da istemez.
  • evrenden torpilim var isimli kitabı, bu aralar remzi kitabevinde en çok satanlar bölümünde olan yazar.
  • eğer bir gün evlenirsem, eşim kesinlikle kendisi gibi olacak. aksi halde bir evlilik düşünemiyorum. bir insan ancak bu kadar keyifli anlatabilir çift olmayı, çiftlerin birbirine zaman ayırmasının büyüsünü, çocuk kalabilmeyi ve aşkı.. eşi çok şanslı ve kendisi de. ayrıca yaşam koçu zırvalarına pek inanan biri olmadığım halde, zannediyorum bu iş en iyi yapanlardan.

ayrıca evrenden torpilim var adlı kitabını hemen alıp, okumaya başlayacağım. umarım çok satılmasının nedeni beni de ilgilendiriyordur.
  • konuk olduğu bir programda eşi esra konuşurken onun eline dokunan, ona sonsuz bir sevgiyle bakan adam. ailecek hayran olduk birbirlerine aşkla bakışlarına. evrenden torpilleri var.

not: kendisi bunu okuduysa "senin de torpilin var." demiştir, biliyorum hocam, işleri asistana bıraktım siparişlerimi bekliyorum. (bkz: private joke)
  • evrenden torpilim var isimli kitabı olan yazar, oyuncu, hayat koçu.

kitabında sürekli bir kelime bile ingilizce bilmeden amerika'ya gittiğini üstüne basa basa bahsediyor.

o kitaptan sayfa 97 " oyuncu olarak hayatıma devam etmek için gitmek istiyordum.
    tek kelime bile ingilizce bilmeden"

aynı kitaptan sayfa 98 "...... 1 eylül günü,florida eyaletinin,west palm beach havaalanına indim. kapıdaki görevli bana herkese sorduğu soruları sordu

-öğrenci misiniz?
    -hayır.geçen ay mezun oldum."

demek görevli türkçe biliyor yazarımız ingilizce bilmediğine göre.

edit:imla