aynı isimde "ayla" başlığı da var
şükela:  tümü | bugün soru sor
  • senarist yiğit güralp'in twitter'da duyurusunu yaptığı, çekimine 2016 yazında başlanacak yeni filmi. ocak ayında da teaserı yayımlanacakmış.

https://twitter.com/…yahu/status/667656104151818240
  • http://mobil.hurriyet.com.tr/…-film-oluyor-40292235

2017'de vizyona girecek olan türk-kore ortak yapımı film.
    beyaz perdeye taşınan bu hüzünlü hikayenin youtube'de belgeseli de mevcut. belgeselini izlerken çok ağlamıştım filmi nasıl olacak bakalım.

özet:

1950 yılında savaşta yer alan süleyman astsubay savaş meydanında küçük bir kız bulur. 5 yaşındaki bu koreli kız yetimdir ve nereye gideceğini bilmemektedir. astsubay kızı yanına alır ve ayla ismini verir. kısa sürede birliğin neşesi haline gelen ayla ile astsubay kısa sürede baba-kız gibi olurlar. ancak 15 ay sonunda birliğin türkiye’ye geri dönme kararı çıkar. ayla’yı bırakıp dönmek istemeyen süleyman astsubay her yolu denese de kore kanunlarını aşamaz. küçük kızı geride bırakmak zorunda kalan süleyman ve yetimlere uygulanan sisteme dahil olarak yetimhaneye verilecek olan ayla son vedalarında tekrar bir araya gelmeye söz verirler. yıllar ikiliyi yeniden buluşturacak mıdı?..

süleyman astsubay'ın şuanki halini çetin tekindor, gençliğini ismail hacıoğlu canlandırıyor. filmde aynı zamanda koreli ve amerikalı oyuncular da bulunuyor. çekimler de mersin'de başlamış.

edit: elin oğlu programından tanıdığımız chaby de filmin kadrosunda.
  • belgeselinin yaşattığı duygusal izlerden yola çıkarak söyleyebilirim ki, olası film festivallerinin çoğunda ödül alacak ve dünyada bir çok kesimin saygınlığını kazanabilecek kalitede bir yapım.

ayrıca ayla çok güzel bir isim. bünyede pozitif bir his yaratıyor söylendiği esnada...
  • ay yüzlü bir kızla ay yıldızlı bir askerin 65 yıllık anlatılmamış hikayesi. 2017'de vizyona girecek olan filmin müziklerini fahir atakoğlu üstlenmiş. merakla bekliyoruz.
    oyuncu kadrosu
    teaser
  • senaryosunu yiğit güralp'in yazmış olduğu, başrollerinde ali atay ve ismail hacıoğlu ile birlikte 2 sürpriz ismin daha yer alacağı, türk-kore ortak yapımı filmin çekimlerine sona yaklaşılmak üzre epeyce hız verilmiştir. saygı ile.
  • nasıl olacağını cidden merak ettiğim film.
  • bugün tesadüfen tv'de haberini görüp soluğu sözlükte almama vesile olmuş adını da kore savaşinda türk askerler tarafından bulunan ve sonradan türk ismi verilen minik kızın hikayesinden almış müstakbel film.
    entry'lere bakarken suserlerden birinin bahsetmiş olduğu üzere oturdum belgeselini izledim, sonra tutamadım kendimi ağladım.* sizleri de bundan haberdar etmek istedim, birkaç yılı var belgeselin ama sizde hiç görmediyseniz hiç spoilersız buyrun efendim :
    ayla, my daughter
  • belgeseli izlerken çok etkilenmis, ağlamıştım. üzerine bir de kadroyu görünce büyük bi beklenti oluşturan film.

http://www.beyazperde.com/…r/film-249882/oyuncular/
  • hikayenin ve filmin varlığından bugün cengiz semercioğlu'nun yazısı sayesinde haberdar olduğum, hikayenin gelişiminden güzel olacağını düşündüğüm türk-kore ortak yapımı. kore savaşı sırasında sahiplenilen küçük ayla takma isimli koreli çocuk ve babam dediği türk askeri'nin hikayesini konu alıyor. hikayenin gerçeğini merak edenler için röportajda ayla ve babası saydığı süleyman'ın öyküsü de var.
    kahramanlık hikayelerine ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde 2017'nin babam ve oğlum'u olabileceğini düşünüyorum. o halde bekliyoruz.

röportaj için:
    http://www.hurriyet.com.tr/…zlu-koreli-kiz-40335991
  • küçük yetim bir kız, ayla; şefkatli bir yürek, süleyman astsubay; yuvasız kalan çocuklara uzak bir ülkede askerimiz tarafından uzatılan el, ankara okulu; hayatının baharında yabancı bir ülkede toprağa düşen ali bilgi...

birkaç yıl önce tesadüfen izlediğim bir belgeselde kore'de gazi olmuş bir askerimizin savaşın içinde rastlayıp kol kanat gerdiği küçük bir koreli kıza verdiği isimdi "ayla".

şimdi bu hikaye film oluyormuş.
    belgeseli izlediğimde çok etkilenmiştim. umarım bu film bu hikayenin hakkını verebilir.