şükela:  tümü | bugün
  • izmirli'ye tantuniyi tanıtıp sevdiren (mersin'e gitmemiş, gidip de yememişlerden söz ediyorum), "şubeleri artarken lezzetten ödün vermesin, canımı yesin" dedirten tantunici zinciri.
    kıbrıs şehitleri 'nde italyan kültür'ün karşısında ve bornova küçük park girişinde 2 şubesi var bildiğim. ikisinin de dürümlerini defalarca test edip onayladım, yanında gelen dilim limonu etin üstüne az sıkarak, acı turşu biberle tüketilmesi şefin tavsiyesi.
    şaka şaka, benim tavsiyem.
  • kuzenimin tek başına bir evi var bornova anadolu lisesi'nde okuyor, benim okul(bkz: izmir fen lisesi) da bornova'da. mümkün olduğunca görüşüyoruz. günün birinde ayla tantuni'nin açılışına denk geldik. gördüğümüz ilk tantuni satan yerdi herhalde. oturduk yedik, gerçekten bu kadar güzel olmasını ikimiz de beklemiyorduk. gerçekten harikaydı. o gün bugündür bağımlısı olabilirim.

geçenlerde beşiktaş şubesi'nde yiyorum. dedim yıllardır yerim sizden bu pek güzel olmamış. garson hemen oradan çıktı, abi burası daha bilmemkaç yıldır var. kaç yıl dediğini hatırlamıyorum. dedim sizin ilk şubenizde yiyordum ben, küçük park'da. o sırada içeri birisi girdi, baktım yüzünü tanıyorum o da beni tanıyor ama kim olduğumuzu hatırlayamadık. garson ordan tekrar atladı "abi senin ilk müşterilerdenmiş" diye. o anda ikimizin de kafasında canlandı. iki konuştuk, muhabbet ettik havadan sudan. o sırada ekledi kadıköy şubesi'ni de yeni açtık, senin amcaoğlu'yla da orada karşılaştık. her gün geliyordu o, ondan onu daha rahat hatırladım diye. benim için böyle güzel bir anısı olan bir yerdir.
  • karşıyaka şubesinde tantuni değil başka şey mübarek.

maydonozlar etlerden bağımsız, et desen tam karışmamış bile, yediğim hiç bir tantuninin tadını veremeyen mekan oldu.
  • izmirin en iyi tantunicisi, alsancak, karşıyaka ve bornovada var bildiğim
    telefonla siparişler çok geç geliyo o ayrı, yoğunluktan heralde