şükela:  tümü | bugün soru sor
  • senaristin adını filmden sildiren, çekimlerin ortasında yönetmen kovan, her şeye karışan tek kişilik dev kadronun pr sloganı. bir filmin reklam çalışmasının, filmin yönetmeninin değil de yapımcısının üzerinden gerçekleştirilmesinin saçmalığını bir kenara bırakırsak, son iki ayda o kadar çok maruz kaldım ki bu reklam sloganına, bünyemde "arda'lı barcelona" etkisi ve antipatisi yaratıyor artık.
  • insana güven ve huzur veren vasat tanımlama. mesela biri bana şüpheli bir paket verse hemen polisi ararım, ama pakedi veren ayla ve müslüm’ün yapımcısıysa zerre şüphelenmem, güven duyarım. zira kötü insanların türküleri olmaz.
  • çiçeroyu izledim...

bazı sahneler ki kovalama sahneleri efsaneydi hakkını yemeyelim, bazı sahneler dışında böyle akıl almaz, her duyduğunuzda vay be diyeceğimiz bir konunun bu kadar vasat işlenişi mi desem, oyuncuların seçimi ve vasatlığı mı desem, uçak ve savaş sahnelerinde bilgisayar kullanımı mı desem, herşey rezalet, ya çiçeroda atatürk hitler inönü karakterlerine ağzım açık bakakalmam mı diyeyim, konunun içine istesen bu kadar edemezdin diye ağzım açık 2 saat geçirdiğime mi yanayım ne diyeyim...

ayla filmi mi? ilk yarısı harika birbirimizi yemeyelim ilk yarıyı, savaş bölümünü hollywooda çektirdiniz, ikinci yarısı ise rezalet, hayır kötü demiyorum, rezalet diyorum, bir kısmını ki onu da becereme, sen çek, sonra? sonra film benim filmim, he kardeşim, biz de yedik.

allahtan sanatçılar ve recep tayyip erdoğan arasında anlaşmayla bir sansür yasası çıktı da bir daha böyle kafasına göre ben çektim oldu diye getirilen yapımlara hadi lan oradan diyebileceğiz sjsjsjsk bunu siz istediniz sayın sanatçılar.
    5 lira daha fazla kazanacağız dediniz dimyata pirince giderken eldeki bulgurdan oldunuz farkında değilsiniz sjsjsjsj

ha bak nasıl olmalı dersen, evet aylanın ilk kısmında olduğu gibi hollywooddan ilk etapta sinema endüstrimizi kurana kadar yardım alırız, öyle olur...amerikayı tekrar keşfetmeye gerek yok

sözün kısası,sizi kırmak istemiyorum ama set ekibinden iki asitan götürürüz diye artist artist oraya buraya sataşan iki cihangirli alkolik bir araya gelip ''ya böyle bir hikaye var çekelim'' kafasıyla türkiyenin tarihinin ve değerlerinin içine etmenize bundan sonra vize yok, bu böyle biline, yasayı da siz istediniz bu saatten sonra bir araya geldiğinizde hangi hikayenin içine edeceğinizi değil biz ne yaptık da yasaya hangi kafayla onay verdik diye düşüneceksiniz

ayrıca şu an cb televizyonda konuşuyor, chp'lilerin sanata vs tahakküm kurduğundan vs bahsediyor, altına imzamı atarım, herşeyi kendi küçük çevresinin bildiğini iddia eden elit bir kesim var bu ülkede, sen dünyanın en iyi ressamı müzisyeni ol, tipini beğenmesinler aralarına almazlar, böyle elitist bir zümre var mı? var, akm nasıl, bence çok estetik, köprüler estetiği mi bozuyor, bozmuyor en son haliçteki metro köprüsüne yaygara çıkaran bu kafa istanbulun içine edilmiş tek kelime etmediler. bir bak çevrene, istanbul ne halde sen gelmiş yok köprü yok bilmemne bik bik, herşey on numara, estetiği köprü bozuyor öyle mi?!yav he he!hadi işinize bakın

ha diyeceksin ki akp'yi mi savunuyorsun, ul.n tabi ki savunmuyorum, dediklerinin, ithamlarının aynısını kendileri de yapıyor, hadi ben kitap yazdım çıkarayım desem tepeme binen chp mi olır iktidar mı?cevap her ikisi de!ülkenin durumu bu hepimiz adımız soyadımız gibi biliyoruz farkındayız, milletin masallarını dinlemek zorunda kalıyoruz, bir o taraf masal anlatıyor bir bu taraf senfonik arabesk türkü vs yaptım bir dinleyin desem bırak dinlemeyi peşime polis takarlar ne anlatıyoruz ya. chp'nin küçük zümresine karşı akp'nin baskıcı otoriter uygulamaları...ben onu demiyorum yani demem o ki iki tarafı da objektif değerlendireyim dedim..kusura bakmayın da chp'nin kendi küçük zümresiyle her defasında sanatı katletmesini izleyemem taraf da olamam, bir olur iki olur ama dünya onlara verilmedi
  • ayla ve müslüm'ün yapımcısından temiz reno megane, boya takıntısı olan aramasın.
  • normalde pek umursamam böyle tipleri de ulan sen yapımcısın be denyo ne bok yemeye senaristin,yönetmenin işine karışıyorsun. tamam para kazanmak için yaptın diyelim onu da geçtim ne diye yok oscar kazananı ayla olacaktı ama ben türkiye hakkında olumsuz bir şey söylemediğim için kazandırmadılar diyorsun. biraz yerini bil.ama pardon sen bir reklam yazarıydın ve istersen yazdığın bir yazı ile bu salonda bulunan herkesi ağlatırdın değil mi?(ayla filmi gösterimi ardından, söyleşi sırasında söylemişti) pabucumun yapımcısı
  • insanda her an sadece herkesin yapabileceği gibi 5 bin dolar yatırıp filmi internetten yollayarak başvuru yapmış seviyesinde olunduğu halde oscar adayı olduğun yalanıyla, hatta aslında ödülü alabileceğin halde müthiş omurgalı duruşundan dolayı alamadığın zırvalarıyla pazarlama yapma isteği uyandıran söz öbeği.