şükela:  tümü | bugün
 • ankara, olgunlar sokakta, sakal kafe'nin oldugu apartmanin en ust katinda acilmis alternatif kahve evi. sicacik bir ic mekan tasarimina sahip. aylak madamlar icin sallanan koltuk bile koymuslar mekana. zirveler icin ideal olabilecek bagimsiz bir toplanti odasi bile ayarlamislar arkadaslar.

  zorunlu edit: sahibi aylak madam'in sevimsiz bir sekilde ayrilmasiyla isminin hakkını ve gonullerimizdeki yerini kaybetmis, artık herhangi bir kafeden farkı kalmamış mekan.
 • ev misafirliğine gitmiş hissi uyandırıyor. zart diye giremeyişinizle*, dekoruyla, hanımların gelip "hoş geldiniz ne ikram edelim size?" deyişiyle...
  rahat, sakin, güzel; sevdik.

  ha bir de bu bina artık kendini aştı. girişte shacci, sonra sakal, üstünde sudem derken bir de burası açıldı hadi bakalım hayırlısı...

  edit: aylak madam gitmiş herhalde, keyfi yok artık.
 • * menüsünde zıkkımın kökü adlı bir şey * barındıran mekandır. afiyet olsun.
  yakın bir zamanda tadilat yaptılar, böylece sokağa bakan daha çok masamız; balkonda küçük sehpalarımız filan oldu. rengarenk her şey. neg'zel...
 • yusuf atılgan ın c. dediği, her şeye karşı duran, karşı çıkan adam ın dişi hali
  (bkz: aylak adam)
 • topluca alıp eve götürülesi binanın en üst katı.
 • iç aydınlatmaların ortama hafif korova milkbar efekti verdiği cafe
 • tuvaletinde "gerçeğinizle yüzleşin tuvalet kağıdını çöp kutusuna atın" yazan renkli mekan
 • şahane sıcak çikolata yapan cafe. karamelli, muzlu, fındıklı, çilekli gibi klasik seçenekleri olmasına rağmen hem lezzeti hem de ortamın sıcaklığıyla çok keyifli gelir insana. kızılay'da sıkışıp kalınca kaçacak sessiz mekanlardandır.
 • kendine has sıcaklığı olan, dekoru doğrudan gözünüze çarpan, sonrasında çalışanların sıcaklığına hasta olunan mekân. ilk açıldığı zamanlarda "yav habire çalışan mı değişiyor burda?" dedirtmişti, sanırım artık kısmen oturmuş bir kadroya sahip.
  kahvelerinin muazzamlığının yanında şarabı da oldukça güzel. porsiyonları biraz küçük olsa da leziz yiyecekler bulmak işten değil. şirinler, ottoman tavsiye edilir.
  daha tanınmaz, ender geleni gideni varken, (meşhur olacağı kesindi) tanındıktan sonra sıradanlaşacağını düşündüğüm ama beni -iyi ki- yüzü kara çıkaran yer.
 • kucucuk balkonunda kahve keyfi yaptigim, sabah gidip aksam ciktigim, yakinda tasincak olan mekan. tasinmasinin sebebi bina sahibinin apartmani toptan satmasiymis. oldugu gibi yikilcakmis fakat ne zaman yikilcagi mechul. cunku 2 ay once 1 ay vardi, gecen de yine sordum hala bir ay var. umariz bu bir ay hic gecmez.

  edit: bugün gittiğimde servislerde gördüğüm yazılar ekşisözlükten alınma ve altına yazar adları da yazılmış. aradım taradım kendiminkini bulamadım. çok kırıldım. olsun gene de severim giderim.

  edit2: yeni yeri yine kendine özgü olmuş ama eskisi gibi değil tabi ki. kıpkırmızı kapısı çok şirin ve bize vaad edilen bahçesi gerçekten var. 2-3 aydır gidemiyorum ve şirinler güveçle pata pata'yı çok özledim.