şükela:  tümü | bugün
 • iyi guzel de bi yere kadar..tanidiginiz herkes calisirken aylak olmak sux kardesim..
 • sanatı geliştiren,bilimleri bulan bu sınıftır;bu sınıf kitaplar yazmış bu sınıf felsefeler ortaya atmış ve toplumsal ilişkileri bu sınıf incelemiştir.hatta baskı altındakilerin kurtuluşu bile genellikle yukarıdan aşağı doğru gelişmiştir.aylak sınıfı olmasa ,insanlık barbarlıktan hiç kurtulamazdı.bertrand russell/aylaklığa övgü(bu entry direk alıntıdır copywrite dır)
 • tanimi diger insanlarca da anlasilabilecek bir is ile mesgul olmama durumudur. ruhun ozgur, zihnin azade oldugu haldir. ilkbahar havasi dolarken cigerlere, yeni yesermis cimenler uzerinde bir joan baez turkusunun esliginde gozler onunden gecip gidiveren bir kelebek, sonbahar en kizil yapraklari ile duserken eskimis guncesayfalari gibi gri goklerden onune, aklin tum cengellerini bir bir bosaltan ruh halidir. fiziksel olarak dolanirken beden sokaklarca sehirde, zihinsel bir fetret, duygusal bir nadas doneminin gozle gorunur kilinmasina onayak olacak bir tercih, kimi zaman bir bagimliliktir. dunyanin duzeni bosalmisken zembereginden, gundelik hayatin harala gurele * temposunu, bir an icin bile olsa, geride birakan ari usun kendine cizdigi seffaf sinirlari ilik bir meltem gibi estirivermesidir. ve kaynagidir sadelesmenin, yalin halin, baslangicidir durulmanin, aydinlanmanin.
 • kısaca hic yapmaktır.
 • official olympos tavridir. aylakligin baskenti orasidir.
 • insanin kafasinin dolu olmasi ve bunlari hich bisekilde disari atamadigi; tembellikten de ote kendini sermesi durumudur.
  kacisi yoktur: insan ya aylak dogar ya da dogmaz,tanri vergisidir.
  yasam sekli: yasanabilinecek en az ve en mutlu durumla idare edip; hicbirsey yapmayip; herseyi bilirler.*
  (bkz: looser)
  (bkz: asalak)
  (bkz: parazit)
 • yapilamadiginda ozlenen, uzayinca da insani canindan bezdirebilen bir tuhaf ya$am $ekli.
 • iş yerinde de gayet başarılı bir şekilde tatbik edilebilen eylem(sizlik)...
  uygulama 1 : çok ciddi bir ifadeyle monitöre bakılır, 10 parmak çalışıyor havası yaratılır ama aslında entry girilir, patron geldiğinde taskbardan cici bir application maximize edilir...
  uygulama 2 : hali hazırda açık olan radyo kanalının kötü çalmasından şikayet edilir radyo eksen açılır... keyfe bakılır...
  uygulama 3 : özlenen arkadaşlar aranır, hal hatır sorulur, hoş bir seda alınır çalışma ortamında...
 • hicbir sey yapmamaya baslamak,kendinle basbasa kalmaktir-ve herkesin kendi canini en cok sıkan bizzat kendisidir...