şükela:  tümü | bugün
  • hayatı film haline getirilen bebek.

film fragmanı
  • ankaranın asparagas gazetecisi talat atilla, erdoğan rejiminin yılmaz bekçisi süleyman soylu - namı diğer ss- ve kendini sophia loren'e benzetse de başkent kokteyllerinde arkasından 'trans birey' yakıştırması yapılan hande fırat'ın oynadığı, görebileceğiniz en dandik filmlerden birine konu olan bebek...
  • biri çatallı iki şey diyecem:

1a- çocuğun adı aylan değil “alan”. kürt halk efsanesi “memi alan”dan geliyor. ilkin hangi dili dönmeyen götelek aylan dedi de diğer götelekler devam etti, bilmiyorum.
    1b- soyismi kürdi’dir. neymiş; kürt! bir daha söyle...

2- yapımcılar filmi yapmak için babasından ve/veya yasal vasilerinden izin almamış. ortada zımni bir onay da yok. baba “şikayetçiyim” diyor. bırakın izni çocuk ve olay hakkında görüşü bile alınmamış.

3- bütün bunların üstüne film tamamen siyasi propaganda aracı olarak husule getirilmiş. ele yüze bulaştırılan suriye politikasını “biz mültecilere bakiyürük ama” sığlığıyla aklamaya çalışmak stratejik derinlikte deep yapıp vurgun yemeye benziyor.
  • bir adet kel jön olduğu söylenen film.

çocuğun babasının izni ve bilgisi olmadan çekilmesi de filmin atmasyon olduğunun kanıtı zaten.

şehit naaşından siyasi/maddi çıkar sağlandı,
    terörist naaşından siyasi/maddi çıkar sağlandı,
    arap kralı naaşından siyasi/maddi çıkar sağlandı,
    şimdi sıra bebek naaşından siyasi/maddi çıkar sağlamakta.

façası yeten gitsin cemal kaşıkçı'nın hayatını film yapsın. hani bir anda unutup gittiğimiz ve ülkemizde bir konsolosluk binası içerisinde gerçekleşen cinayet.
    (bkz: cemal kaşıkçı'nın konsoloslukta öldürülmesi)
  • aylan bebek film olmuş. ilk fragmanını izledim. fragmanı beğenmedim. zor masum bir bebeğin üzerine yorum yapmak. ailesi buradan gitmek yerine kalmayı tercih etseydi belkide bu benek şimdi köprü başında su satıyordu. bilemiyorum kurtuldu mu acaba...