şükela:  tümü | bugün
  • doktorluktur efendim. hakkını vererek işini yapan her doktora boynum kıldan ince, saygım sonsuzdur. ve bazı siktiri boktan esnafların 25-30 bin kazandığı ülkede 20 bin azdır.

tanım : eklenecek
  • avmlerdeki tuvalet temizlikçileri

kalabalık ortamlarda çalıştıkları halde kimsenin fark etmediği insanlarla konuşmayı çok severim. avmlere de her gittiğimde de mutlaka dertlerini dinler ve insanlar hakkındaki gözlemlerini alıp not etmeye çalışırım.

bu çalışanların anlattıklarını buraya yazsam kelimelerin kokusundan hepiniz burnunuzu tıkarsınız.
    o yerleri insanlar temizliyor. yapmayın.
  • futbolcu, en fazla 20 bin lira hak eder benim gözümde. fazlası israftır.
  • meslekten bagimsiz olarak:
    ozel sektorde calisip 20bin alan herkes o maasi hak ediyordur.
    kimse kimseye keyfinden 20bin vermez.

hak etmeyeni ariyorsaniz kamu kuruluslarina, belediyelere, kamu istiraklerine bakacaksiniz...
  • hak eden 20 bin tl almıyor, 20 bin tl alan da genelde hak etmiyor.
  • madende çalışanlardır. başka sözüm yok.
  • hava trafik kontrolörleridir.
    hava sahasındaki uçaklar içerisindeki on binlerce insanın canları onlara emanettir. en ufak hataları çok ciddi sonuçlara sebep olur.

ayrıca kendisi dünyanın en stresli meslekleri arasında en tepelerdedir.
    başımızdan eksik olmasınlar.
  • bitanecik babamın mesleği, gemi kaptanlığı.

çektikleri onca cefanın karşılığında o parayı hakettiklerini kabul etmek lazım. mesleğin dışından biri olarak gördüğüm,
    *öncelikle ailenden aylarca ayrı kalıyorsun, onlar sensiz hayat mücadelesi veriyor. bu ayrı kalışın manevi yükü çok büyük.
    *yaz-kış dinlemeden, denizin-okyanusun ortasında bir gemidesin. hiçliğin ortasındasın adeta. psikolojik olarak zayıf olan birisi buna uzun süre dayanamaz.
    *kötü hava koşulları, ucu bucağı belli olmayan fırtınalar, dalgalar, engin denizlerin bilinmezleri vs vs.

bu gibi sebeplerden dolayı ben gemi kaptanlığı diyorum.
    elbette her meslek kendi içinde zorluklar barındırır. gönül ister ki herkes emeğinin, çektiği cefanın karşılığını alabilsin. ama ne yazık ki adil bir dünyada yaşamıyoruz, dilerim bir gün değişir.
  • aktif operasyonlarda yer alan polis, asker.
  • patronuna her ay 100bin tl kazandıran kişi