şükela:  tümü | bugün
 • ya başlık sahibi ya da banka çalışan gerçek dışı bilgi vermiş.
  eğer banka çalışanın böyle bir beyanı olduysa: https://ebulten.bddk.org.tr/esikayet/home/bildirim
 • başlık sahibi kaçmış. olayı özet geçeyim,

  yazar, yurtdışından döviz olarak maaş/ücret aldığını, bankaya gidip hesabına gelen 1300 euro'yu çekmek istediğini, banka görevlisinin ise 500 euro ödeme yaptığını ve kalan tutarı çekmek isterse kesinti yapılacağını söylemiş. yazarımız da aylık 500 euro kota konması şeklinde başlık açmış.

  eyyorlamam:

  hesabınızda bulunan, sizin yatırdığınız ya da bankadan tl karşılığı satın alıp hesabınıza aktardığınız dövizleri (eğer tutar yüksekse bir ya da birkaç gün öncesinden haber vermek şartıyla) dilediğiniz gibi çekebilirsiniz, bu işlem için herhangi bir ücret ödemezsiniz.

  eğer hesabınıza yurtdışından havale (swift) olarak döviz transferi yapıldıysa ve bunu nakit olarak döviz çekmek isterseniz, banka uluslararası para transferine aracılık ettiği için sizden komisyon isteyebilir.

  bunu uygulamada iki şekilde yapıyorlar, ya gelen tutarı belirli bir gün (20-25) vadesiz hesapta kalması kaydıyla masrafsız olarak sürenin sonunda döviz olarak çekmenize izin veriyorlar, ya da beklemeksizin tutarı türk lirası olarak çekmenize izin veriyorlar masrafsız olarak. yani her halukarda komisyon ya da işlem ücreti ödemiş oluyorsunuz.