şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: aylak akbil)
 • 15 günlük akbil doldurtmaya gittiğim iett gi$esindeki memur aabinin :"- karde$ 28 günlük akbil kontörüne 40 milyon verir misin?" deyip beni bir anda 20 milyon eksik tutarla aylık akbil sahibi yapmı$tır.
  bunu yaparken de ne fi$ verdi ne de bir$ey. sonuç itibariyle gi$elerde bir$eyler dönüyor olduğuna kanaat getirdim ama 20 milyon'un hatırına sustum. kısmet ek$i sözlük okur ve yazarlarınınmı$.
 • kismetsizlik eseri i$yerine gidi$ guzergahimin yillardir oho* tekelinde olmasi nedeniyle gozum ya$li, kalbim buruk, uzaktan takip ettigim teknoloji.
 • belediye otobüslerini, sarmaşıktan sarmaşığa atlayan tarzan gibi rahatça sömürmemizi sağlayan ferahlatıcı bir uygulama
 • http://www.iett.gov.tr/haber_detay.php?nid=170 adresindeki habere göre yarından itibâren tam 80 ytl, indirimli 45 ytl olacak imiş.

  edit : 85'miş; tam 80 değil 85 olmuş.
 • 1 temmuz'dan itibaren maalesef eskisi gibi sadece tarih sınırlı değil, bir de geçiş sınırlı olacaktır. 1 aylık akbille o 1 aylık süre içerisinde sadece 200 ücretsiz geçiş yapılabilecek.

  http://www.ibb.gov.tr/…aberdetay.html?haberid=22567

  fakat bu sınırlama ile birlikte süre sınırlı akbiller özel halk otobüslerinde ve deniz motorlarında da geçerli olacak.

  aylık akbille özel sektöre ait araçlara yapılan binişlerde iett bu kurumlara para ödeyecek.
 • geçiş sayısı sınırlı olduktan sonra ne anladım ben ondan diye düşündürten, bari madem 200 geçişle sınırlı oluyor aylık akbil yerine 200 geçişlik paket olarak uygun fiyata satılsaymış dedirten aygıt: (tırnak içinde) "aylık" akbil.
 • evettt çok saygıdeğer büyüklerimiz buyurmuşlar, indirim yapalım diye. şöyle güzel bir basın açıklaması, standlar, duyurular vs. vs. ne yapalım ne yapalım demişler indirim için önceee 45 ytl olan öğrenci akbilini talebelerimizi mağdur etmeyelim diye 50 ytl yapmışlar. sonraa kullananların yarısı asgari ücretle çalışan işçilerin memurların kullandığı tam akbilde haliyle 100 ytl olmuş. bitti mi? hayir! internete kota koyan zihniyet gibi akbile de kota koymuşlar. aylık alıyorsan 200 hakkın var 15 günlük alıyorsa 100 vs vs. öyle çok binme otobüse vapura yoksa 25. günde di dit di dit! büyük proje büyük beyinler büyük büyük büyük zekalar, isfaltlar, asfaltlar.
 • eski koye yeni yeni adetler getiren bir kurumun son halt yemesiyle ozelligini yitirmis eski kolaylik. bu gidisle, dur kalk derken daha fazla yakit harcandigindan belli bir guzergahtaki durak sayisini da yariya indirmezlerse sevinmek lazim.
 • -lan şimdi biz 200 siteye mi giriyoduk, 3 gb lık otobüsle mi geziyoduk neydi ya o.
  -yok abi sen yanlış anlamışsın lüks araban varsa vergi indiriminden yararlanırsın, yoksa kota koyarlar.
  -sıs lan sen de. popülist popülist konuşma tepemde. şimdi dudullu ümraniye otobüsü 256 mı 512 mi
  -abi o otobüs değil internet.
  -tısssk* ulan koskoca otobüse internet demiyo mu bitiyorum. kaç mp3 indirebiliyoruz lan acaba.
  -ben bir şey demiyorum artık abi senin kafan karışmış.
  -aha geldi bak otobüs. şöför bey link ışığınız yanıyor mu acaba ?

  not : o değil de, bela okuyacağım günahından korkuyorum.