482 entry daha
  • başlıkta şu anda 528 entry görüyorum , engellediklerim de yazmış olsa 750 olsun . bunların da %80'i 10k ve üstü kazandığını yazmış olsun .
    sözlükte 115 binden fazla yazar var , bunların içinde 600 kişi 10k ve üstü aldığını yazmış .hepsi doğrudur demiyorum ama olsa bile çok yüksek bir yüzde değil .
    buraya gelip de '' öğrenim kredisi başlıklarında ağlayan kim ? '',
    ''hepiniz 10bin maaş alıyorsunuz ama gss borcunu silsinler diye ağlıyorsunuz '' falan yazan einstein'lar var . siz bu sözlüğü whatsapp grubu sandınız galiba . pek ala da binlerce insanın işsiz ve başka binlerce insanın da 10 bin lira maaş alabileceği bir platform burası .
    boşluğa diss atıp fav kasıyorsunuz ; yemezler .
  • aylık gelirim 25 bin lira. bazı durumlarda 40 bazı durumlarda 15 bin kadar oluyor.

her gün gece gündüz çalışıyorum.

param ile pek bir masrafım yok. hatta hiç yok. sadece nadirkitap.com dan pahalı kitap alışverişlerim var

bugünlerde biraz düşünüyorum da hayatımda çalışmak ve mesleki gelişim dışında bir şey kalmamış. somurtuyorum ancak tatile gittiğim gece çalışma masamı özlüyorum.

evimin salonunda çalışma masam ve gün ışığı masa lambam var.

sözün özü ortalama geçim kadarı bir para ve iç huzur ve harika bir aile hayatı paha biçilmezdir. görüldüğü gibi para belli bir miktardan sonra bir değişim yaratmıyor.
  • benim.

taliplilerimi bekliyorum.

ciddiyim.
  • buraya yazanlar bu başlığı da beğendi;

(bkz: 5 liraya karın doyurma metotları)
  • türkiye'deki maaş ortalamasını düşündüğümüzde iyi paradır. 10.000 tl üzeri maaş alan çalışan sayısı (kendi işini yapandan bahsetmiyorum) %5'tir.

türkiye'deki yaşam koşullarını düşündüğümüzde normal paradır.

hobileri olan için. ucu ucuna yeten paradır.
  • müdürüm.

adam o kadar lüksten uzak yaşıyor ki, aylık masrafı 500 tl’yi geçmiyormuş. kalan parayı biriktiriyor, yatırım yapıyor.

şuan küçük bir serveti var.

bizim 10 bin tl gelirimiz olsa, gene 10 bin tl’lik yaşarız. sapıtmak ruhumuzda var.
  • benim.
    borç mu isteyeceksin ?
    neden açtın bu başlığı.
    ekşi sözlük gereksiz başlık açma örgütü.esgbaö
  • mc donalds'da kasiyer olan erkektir tabi ki türkiye'den bahsetmiyorum.
  • ben bunun 3 katından biraz daha fazla kazanan bir erkeğim de bu başlığın açılma sebebini pek anlayamadım. nedir?

edit: msj kutuma gelen tepkiler üzerine, çalıştığım şirkete gidip maaşımın düşürülmesini talep etmeyi ve yumurtalıklarımı taşla ezmeyi düşünüyorum.
  • giderim 30 bin amk.
    geliri 10 bin olan kekler erkekim diye dolanıyor.
    düşüyor mu böyle başlıklarda yiğidolar ?
1333 entry daha
hesabın var mı? giriş yap