şükela:  tümü | bugün
  • aylin aslım ve tayfası:
    (bkz: aylin aslım)
    (bkz: ece temelkuran)
    (bkz: ahmet mümtaz taylan)
    (bkz: ezgi başaran)
  • isimlerini ilk duyduğumda aklıma hursid yenigun ve grubunun gelmesiyle kahkahalara boğulduğum, albümlerini dinledikten sonra böyle bir çağrışım yapan beynime kızdığım şirin müzik insanları.
  • kendilerine çok denyo bir isim seçmiş oluşum. daha dinlemeden olumsuz bir önyargı oluşmasına neden oluyor bu isim. ne tayfasi yahu?

edit: biramı yudumlarken bir anda kendimi bu kızların ismine neden kıl olduğumu araştırırken buldum.ortada bir süperstarımız var, ki kendisi aylin aslım oluyor, bir de onun tayfası olarak adledilen insanlar. birincisi, madem bu elemanlara isimlerini verecek kadar değer vermiyorsun, ne diye onları "tayfası" şeklinde sana bağlı maaşlı mürettebat şeklinde niteleyip kendi starlığını pekiştirmeye çalışıyorsun? ve yine madem bu elemanların isimlerini vermeyeceksin, milleti mal yerine koyup kendi isminin sonuna "ve tayfası" ibaresi eklemek niye? insanlar ortada bir topluluk olduğunu göremiyorlar mı? ve yine madem toplandınız, bir araya geldiniz,yolunuza grup olarak devam etmeye karar verdiniz; aylin aslım şarkıcısının önceden edindiği veya edinemediği şöhretten faydalanma çabası niye? aylin aslım ve altın gününden kankaları gibi itici bir isim yerine orijinal bir isim bulsanız, aylin kız dergilerde,televizyonlarda boy gösterdiğinde zaten bu gruba dahil olduğundan insanlar haberdar olamaz mı? reklamla bu süre kısaltılamaz mı?en kötüsü bu grubun ismininin aylin aslim ve kankaları olması, kimilerine pınar aylin'i çağrıştırarak kasetten uzaklaştırmayacak mıdır??

aslında bunların hiçbiri beni ilgilendirmiyor. bu saatlerde içtiğimde kıllananadama dönüşüyorum hepsi bu.
  • ... *
    nostaljik tatlar icin,
    (bkz: ersen ve dadaslar)
  • bir süreliğine -her perşembe- line'ı şenlendirmeye karar vermiş olan çılgınlar bandosu. takipteyiz.

http://www.deviantart.com/view/31185510/
  • bugün kendilerini kadıköy orta dünya da gördüm. pek sıradan mütevazi iki insandı aylin aslım ve basçısı. iki saat aynı dükkandaydık; kafayı kaldırıp selam bile vermedi, basçısı da yanımda duruyodu göz göze geldik bakıp yüzünü çevirdi. gerçi ben o an kendisinin kim olduğunu bile bilmiyordum. aylin aslım da daha corpse bride ı izlememiş, türk filmlerine bakıyordu. oradan ççıktıktan sonra kendilerini postercide de gördük. hıh dedim ünlü münlü ne farkeder. kimileriyle böyle oluyor işte aynı sofrada karşılaşır içersiniz kim olduğu önemizdir. bunu göstermezler. hoşuma gitti, bi de selam verseydi iyi olacaktı da, görmedi ondandır.
  • sütlü'den sadece mehmet demirdelen'in bulundugu tayfa.. eglenceli isler yapacaklar orasi kesin..
  • albümlerini büyük heyecanla bekledigimiz grup. 10 mayis'ta yeni melek'te olacaklar ayrica. duyduklarim, ögrendiklerim ve dedikodulardan rahatlikla söylebilirim ki: 2005 türk müzik piyasasinin basina gelen en iyi seylerden biri olacaktir bu grup.
  • gulyabani albümü bugün piyasaya çıkan şimdiden albüm tanıtım günleri beklenen tayfa.
  • ben kalender mesrebimle televizyon ekranımdaki arzı endamlarıyla yüzümü güldüren güzel kadın ve güzel ekibi, "bir huysuzlanma objesi olarak aylin aslım" zihniyetinin değil bacağını kafasını gözünü kıracak kadar başarılı işler yapacaklar hohih..