• --- spoiler ---

iyiyim yani, bir problemim yok hiçbir şeyle. kalan zamanımın tadını çıkarıyorum. "bundan beş yıl sonra kendini nerede görmek istersin?" diye sorarlar ya bazen, bunu hiç düşünmüyorum mesela. nerede olduğum önemli değil çünkü. nerede olursam olayım, kıkır kıkır gülerken bulmak istiyorum ben kendimi. aklım fikrim serserilikte. insanlar genellikle benim çok şey bildiğimi sanıyorlar. halbuki gerçekten de gülmekten başka tek bir yol bile bilmiyorum osman.

--- spoiler ---

2022, haziran, beşiktaş yazmışım ilk sayfaya. bundan bin yıl sonra da bu tarihteki gibi hissetmeyi diliyorum; aynı bu paragraftaki gibi. insanlar benim umursamaz olduğumu, vazgeçmediğimi, olsun ya da olmasın yine de çokça güldüğümü düşünüyorlar. bildiğim tek yol gülerek yürümek olsun. seni çok seviyorum balboa, dünyada en sevdiğim varlıklardan biriyle aynı ismi taşınman yalnızca bir sebep*. iyi ki yazıyorsun. "gül kendine osman"
  • "artık hiç bir şeyle kavga etmek gelmiyor içimden. ellerimi kaldırdım, teslim oluyorum. savaşmayı bırakan insana kim ne yapabilir ki? yenilmek kadar büyük özgürlük yok, şimdi kazananlar düşünsün osman."

kafa dergisinin bir yazarı.
  • isminden cisminden bir hafta kadar önce haberdar olup, bu sürede blogunu başından bugüne okuyup pek sevdiğim kadın. özellikle bir postu var ki canımı yakmak isteyen açsın hatırlatsın yeter. bugün de kitabından 3 adet sipariş ettim, çinki en gizel hediye kitaptır.
  • bir gün önce annesini de abisiyle babasının yanına uğurlamıştır. hastalık, hastane, bekleme, belirsizlik süreçlerini yaşayan biri olarak, kendisine sadece sımsıkı sarılmak istedim. sevdikleriyle, balsuşuyla bir ömür mutlu olmasını dilediğim yazar.
  • belki bir gün uçarız isimli ilk kitabıyla tanışacağımız yazar. iletişim'den çıkarıyor bu kitabını.
  • abisi aydın erkan için verdiği hukuk savaşını kazanan ama abisini kaybeden yazardır. allah sabırlar versin.

bilmeyenler için aydın erkan, 2008 yılında hatalı bir pistte motosiklet kazası geçirmiş ve yaşam mücadelesi vermekteydi. aynı pistte milletvekilimiz kenan sofuoğlu da abisi sinan sofuoğlu'nu kaybetmiş ve dava açmayıp takdiri ilahi demiştir.

https://onedio.com/…ampiyon-yapan-kiz-kardes-756697
  • aylin balık için ağladım . başın sağ olsun . türkçede baş yara demek , sağ olmak da iyileşmek esasen. yaran iyileşsin...
  • (bkz: bu hikaye senden uzun osman)
    nicedir kitap okuyamıyor, elime aldığım bir kitabı asla tamamlayamıyordum. ayıla bayıla okuduğum kitapları tekrardan okumaya çalışarak eski alışkanlığımı kazanmaya çalıştığım dahi oldu. ancak ne yapsam ne etsem de bir türlü kavuşamadım kitaplarıma. büyük bir heyecanla alıp içindeki hikayelerde kaybolmaya dünden meraklı olan ben hepsini kütüphanemde bir süs gibi bekletiyordum. ama dün benim için bir mucize oldu diyebilirim. size öyle gelmeyebilir ama benim için kesinlikle öyle. nasıl tek solukta okudum bilmiyorum. kah gülümseyerek, kah boğazımı düğümleyerek büyük bir keyifle okudum. kendi hayatımla ilgili benzerliklerinin de etkisi vardır ancak anlatım dili o kadar güzeldi ki bırakamadım elimden. bazen bir piyes izliyormuşum gibi hissettim mesela. bazen de can evimden vurdu. bazen yumuşak karnıma dokundu bazense bir sigara yakıp boş boş uzaklara bakma isteği uyandırdı. velhasılı çok severek okudum ve bana çok iyi geldi. umarım devamını getirebilirim.
  • kafa dergisinin son sayısındaki sarsıntı yazısıyla beni ağlatmış yazar.
    benim hiç kesilen bir ağacım olmadı.
    can çekişen, dövüle dövüle katledilmiş, kanlar içinde uzanan bir dut ağacı da olamayacağı gibi.
    ama o kadar bizden yazmış ki, hepsi gözümün önünde yaşanmışcasına gözlerim dolu kendimi burada buldum.
    kalemine sağlık...
  • bugün doğum günüdür. iyi ki doğdun aylin. insanlığa verdiğin her şey için teşekkürler. seni ailem gibi seviyorum. acılarının telaşla dinmesi için duacıyım. iyi ki doğdun, iyi ki bizim kız kardeşimiz oldun.

eyyy dayananlar...
hesabın var mı? giriş yap