şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yaptığı ve anladığı iş itibariyle, başarısı sadece -ve sadece- mevcut kapitalist düzenin sürekliliği ve devamına bağlı, liberalizmin ve temsil ettiği sermayenin tam ortasından çıkıp kendisini yeni chp içinde bulmuş, aday gösterildiği yer ve sıra itibariyle önümüzdeki dönem millletvekili olması garantili merkez sağ siyasetçi.
 • 12 haziran 2011 genel seçimleri sonucunda chp den ankara milletvekili seçilmiştir.
 • odtü iktisat mezunu iş kadını.
 • insan kaynakları firması sahibidir. büyük şirketlere mühendis kiralar. "hrm" dedikleri şey.
  human resources management.

  vay be. ilk defa tanıdığım birisi milletvekili oluyor. hakan şükür'ü de tanırım, -o'nu herkes tanır- ama aylin hanım'ı daha çok sevdiğim kesin.

  eski patronum milletvekili oldu.
 • son zamanlarda doğru işler yapan milletvekili. gidiyor, meclis'in internet bağlantısından kaos gl ve pembe hayat'ın sitelerine girmeye kalkışıyor, milletvekillerine uygulanan sansürü gözleriyle görüyor, bununla ilgili soru önergeleri hazırlıyor. fatma şahin de bir yandan "sorunlarınızı dinleyelim" diyor aklı sıra. sorunları görebilmeniz için, önce internet sansürünü kaldırmanız gerekiyor.

  nazlıaka'nın, ekonomik açıdan da, sosyal açıdan da "merkez sağcı" olması sinir bozucu bir şey. yalnız; türkiye'de artık merkez sağ diye bir şey kalmadı. ya da, başka bir açıdan bakalım; türkiye'de artık merkez sağcı chp ve aşırı sağın fraksiyonları şeklindeki akp ve mhp var. bir de, sol-sağ denkleminde bir yere oturtmakta zorlanacağınız; ama ekonomi politikaları açısından sağa da sola da eşit uzaklıkta sayılabilen bdp var. dolayısıyla, nazlıaka, benim pek hoşlanmadığım merkez sağcı "yeni chp"nin temsilcisi.

  işin ilginci, chp sağa kaysa sola kaysa baykal olsa kemal olsa hiçbir şey fark etmiyor. chp yerinde sayıyor. akp ise, istediği kadar merkez sağa veya aşırı sağa kaysın, oylarını daha da arttırıyor. akp eşcinsel haklarını savunsa da, eşcinsellere ana avrat dümdüz küfretse de, oylarını sürekli arttıracak. türkiyeli seçmenin kafası, akp'yi cezalandırma mekanizmalarını icat etmeye basmıyor henüz. o yüzden, nazlıaka gibi insanlar chp'ye oy da kazandırmaz, oy da kaybettirmez. vitrinde güzel durur, lgbt örgütleri bünyesinde sempati uyandırır, o kadar.
 • bugünkü bütçe tartışmaları dahilinde 10 dakika boyunca güzel bir konuşma yaparak, akplileri çileden çıkarmış ve çirkin ithamlara maruz kalmış cesur milletvekili.
 • 9 mayis 2012, tiyatro ile ilgili genel kurul konusmasi icin bakiniz http://www.youtube.com/watch?v=2ls3vojkwqa
  ve bu konu uzerine bir akp milletvekiline (sayin hatip diyor ama kim oldugunu bilmiyorum) cevabi icin http://www.youtube.com/…zd_dq-walxs&feature=related
 • meclisteki şu konuşması ile beni bir nebze olsun rahatlatmış; içimin yağlarını eritmiş milletvekilidir. ne de güzel teklemeden, laf kalabalığı yapmadan, çat çat çat indirdi tokatları.. izlerken zevk aldım resmen:
  https://www.facebook.com/…o.php?v=10150837892899145
 • (bkz: #28716896)