şükela:  tümü | bugün soru sor
 • romancı hanım kızımız.

  "murakami'nin murakabe kalemi" diye bir ilk roman yazmış. (şaka).

  "murakami'nin kedisi" diye bir kitap yazmış. hatta yedi kitaplık bir serinin ilk kitabıymış bu. "bram stoker'ın masası", "oscar wilde'ın paltosu" falan sıradaymış. (ciddi).

  ama daha önemlisi hanımefendi galip derviş'in senaristiymiş.

  galip derviş'in monk dizisinin bir uyarlaması olmasından öte, senaryosunda barış pirhasan'ın ağırlıklı damgası ve deneyimli bir senarist ekibi olduğu bir sır değil.evet o zamanki adıyla aylin doğan bu dizinin ve bir kaç dizinin daha senaryo ekibinde yer almış. ama galip derviş'in senaristi diye lanse edilmesi ne kadar etik bilemiyorum.
 • murakami'nin kedisi; ile farklı bir şeyler yapmayı denemiş ve ilk kitabı olmasına rağmen gayet güzel bir iş çıkarmış bence. twitter adresi sanıyorum ki şu henüz çok az takipçisi var ama kitaplarının devamı gelirse bence buralar hep entry dolacak twitter hesabı da takipçi kaynayacak. ayrıca galip derviş ne güzel diziydi niye bitti ki?
 • soyadı değişmiş ve aylin doğan olmuştur. ilk kitabı murakami'nin kedisi'ni daha yeni aldım fakat henüz okuma fırsatım olmadığı için yorum yapamıyorum. ancak daha önceleri beğenerek izlediğim galip derviş'in senaristlerinden biri olmasından dolayı kitaptan umutluyum. kitabı okuduğumda buraya düşüncelerimi yazacağım.