şükela:  tümü | bugün
  • doğa için çal 9'da denk geldiğim en güzel ses kendisi. avusturya doğumlu olduğunu gene oradan görmüş oldum. seslendirdiği dizeler parçanın kırılma noktalarında olmadığı için pek dikkat edilmemiş sanırım.

sözlükte başlığını göremeyince merak edip araştırayım dedim. ufak araştırmam neticesinde kendisinin müzik öğretmeni olduğunu öğrendim. "aylin yeliz" kısaltması ile canlı kayıtlarını youtube kanalında ve instagram hesabında paylaşıyor. grup yaz adlı bir müzik grubu var; canlı müzik yapıyorlar. öğrencilerini çok seviyor, fenerbahçeli, atatürk sevdalısı, babası da müzisyen olan güzel bir kadın. birden fazla müzik aleti çalabiliyor, toplumsal konuları takip ediyor. müzikle dolu tamamen. sanat müziği de söylüyor pop da... doğa için çal'a da katılıyor fransızca da söylüyor... özgün sesleri* güzel uyarlıyor, trt korolarından davet alıyor... fox'taki ben söylerim* programına katılmış. müzikleri cover olsa da sesi kesinlikle çok kıymetli. buralar değerlenir diye umuyorum.

kaynak
    kaynak 2
  • ben gece 2'den önce uyuyamayan adamım valla bir kaç saniyelik söylediği bölüm ile gece uyurum o derece ninni gibi.
  • sesi bana huzur vermiş kişi.