şükela:  tümü | bugün
 • genco erkal'ın max frisch'in biedermann und brandstifter oyunundan uyarlayıp yönettiği ve aymazoğlu rolünü oynadığı, diğer rollerde meral çetinkaya, erdem akakçe, metin coşkun, tilbe salim ve beyti engin'i izleyebileceğiniz dostlar tiyatrosu yeni sezon oyunu. cuma 20.30, cumartesi 18.00 ve pazar 13.00'te muammer karaca tiyatrosu'nda sahnelenmektedir.
 • bugün gidip izleme fırsatı elde ettiğim , ve yüz üzeinden yüz puan verdiğim harikulade güzel bir oyun..genco erkal , max frisch'in oyununu çok tutarlı bir şekilde günümüze ve dilimize uyarlamış..muhteşem bir oyunculuk söz konusu , özellikle genco erkal ve erdem akakçe, rollerine o kadar iyi , o kadar iyi adapte olmuşlar ki , oyun seyrederken sanki aynı salonda oturuyor , olaylarla içiçe bulunarak oyuna dahil oluyormuş gibi hissediyorsunuz..ayrıca meral çetinkayanın tecrübesi , ve metin coşkunun , dizilerde gördüğümüze nazaran sahnede kat kat artan güzel mimik ve jestleri oyunu tamamen bütünleştirip hissetiriyor size.çok doğal oynanmış oyun.10 milyon öğrenci bileti fiyatı var , ancak kesinlikle gidilip görülmeli izlenmeli diyorum.her tiyatroseveri üzerinde uzunca düşündürebilecek , ve kendisinden bolca söz ettirecek bir oyun.
 • konu çok güncel olmasına rağmen genco erkal gibi muhteşem bir sanatçının performansını yeterince sergileyemediğini düşündüğüm, bu nedenle hayal kırıklığı yaratan tiyatro oyunu. her ne kadar bir tiyatro eleştirmeni olmasam da genco erkal bence dünyadaki en iyi tiyatroculardan, parmakla gösterilecek bir sanatçı. bir delinin hatıra defteri adlı oyundaki performansını izledikten sonra bu oyun sanki onun ışığını söndürüyormuş gibi geldi. belki de oyunda verilmek istenen mesajın insanın çok fazla gözünün içine sokulmaya çalışması da beni rahatsız etmiş olabilir.
 • genco erkal'ı çok sevmeme rağmen, levent kırca' nın olacak o kadar' daki 5 dakikalık espri için 12 dakika açıklama yapan komedyen modelinin tiyatroya, genco erkal tarafından uyarlanmasından bir gram fazlasını göremediğim için genco erkal' a rağmen, seyrettiğim en az sevdiğim oyundu.

  toplamda verdiği mesaj bir cümleyi geçmez, geçemez... ve başka hiçbir yanı da yok, sadece bu mesajı vermek için yazılmış bütün oyun... düşünsenize, ağır aksak, yavaş yavaş, sanki öğrenme zorluğu çeken bir insana anlatılıyormuş gibi iç kurutarak... içim kurudu.
 • genco erkal'ın, "hayatta aymazlar ve kundakçılar her zaman var. bu oyun açıkça yaklaşan tehlikeyi görmezden gelmeyi anlatıyor" diyerek özetlediği oyun.

  aynı oyunun absürd ve nispeten eğlenceli bir yorumu için (bkz: süleyman ve öbürsüler)
 • eğer oyun iki perde olsaydı; aymazoğlu, kundakçıları yakardı.
  sonra (bkz: ikinci bahar) ...