şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: arab gözü)
  • kobani denilen yerin gerçek adı.
  • (bkz: kobane)
  • allah eğer hala sınırın öte yanında kalan varsa şu an içinde bulunan masumların, yaşlı, kadın, çocuk tüm acizlarin yardımcısı olsun dediğim kasaba. zaten haritaya baktığınız zaman sınırın öte tarafında bir yerleşim yeri gibi değil, sınır kapısının bağlı olduğu bir mahalle gibi duruyor, o derece yakın. inşallah kaçmaya imkanları olur.

evet, pkk'nın ışid zalimlerinden zerre kadar farkı yok. evet, ne oradaki, ne de buradaki pkk destekçileri yıllarca inanılmaz acılar yaşattılar bize kalleşçe, kahpece saldırılarıyla. ve sonrasında da bu acılarımızla alay etmeyi de ihmal etmediler. ama orada yaşamaya çalışan masum bir tane çocuğu bile bunlara karşı olan haklı öfkemizden ayaıramayacak mıyız...
  • ışid eline geçmiş kenttir. pkk lıların stalingrad diye akılları sıra sempati toplamaya çalıştığı yerdi ama bu gece ellerindeki silahları bırakıp ben var türkçe bilmemek, ben türkiyeyi çok sevmek benim aney de türk, ben suriyeli yardım diye, türk askerini kandırıp türkiye tarafına geçmeye çalışacaklar. bu olayların başından beri şehirler boşaltılıyor yalanına baya güldüm, millet göt korkusuna kaçıyor, ancak bu kadar ısrarla rezil olmamak için şehirler boşaltılıyor deyip deyip insancıllık oynamaya çalıştı ibneler. sınırda türk askerini taşlamalar halk tv de canlı yayına çıkıp töcö bize saldırdı. biz saldırmoduk diye ağlamalar. seni adam yerine koyup tv ye çıkaran insanlara bağırıp çağırıp hakaret etmeler.

aslında gayet de iyi oldu bu yaşanalar. hem türk halkı bu şerefsizlerin ne mal olduğunu daha iyi anladı, hem de kendileri aslında bir bok olamadıklarını ve olamayacaklarını anladı. çok değil 2 ay önce ingiliz amerikan ittifakına bağımsızlık referandumu düzenleyecez diye hava atan barzani talabani pkk lıları, bedavadan suriyede devlet kuracağını sanan suriye kürtleri, - ki aslında hepsi aynı bok niye ayrı ayrı yazıyorsam- sağlam bir şekilde ellerine aldılar. ama daha iş bitmedi şimdi sıra diğer beleşçi suriye ve ırak kürtlerinde. gene dönüp dolaşıp yıllarca kana buladığınız , sattığınız türkiye ve türk halkına muhtaç kalacaksınız. ırak işgalinde felluce'de amerikalılarla yaptıklarınızdan sonra, artık araplara bir yakınlığınız uzaklığınız kalmadı.
  • arap ve türkmen nüfusunun kürtlerden daha yoğun olduğu kent. adını kobani yaptı son günlerde bazıları. bölecekler, ayrıştıracaklar, değiştirecekler, sahipleneceklerya hani.
  • özenti milliyetçilerin yeni gözdesi. ne hoş ki türkçü insanların arasından bu ismi savunanların çıkması. devşirme milli duygularla gönlünüzün ülkü gemisi yürümez. neyse, bunlardan sorgulama beklemek gerçi mantıksız, çünkü akp'nin 2 ekim 2014 savaş tezkeresini dahi paşa paşa onaylamışlar.
  • felluceden sonra en sevdiğim savaş kasabası
  • kobani diye yutturulmaya çalışılan yerin esas ve resmi adı. hala birileri algı manipülasyonu yapıyor ya neyse.
  • teamfortress'in bir sonraki surumunde bayrak kapma haritasi olarak yer almasi muhtemeldir.