şükela:  tümü | bugün
 • monte carlo'yu tanıttığı bölümünde kumarhanelerden bahsederken "buralarda ne ocaklar söndü, ne aileler dağıldı kimbilir..." diye yorum yapan sunucuya sahip program. oeh... sanırsın buraya gidenler çoluğun çocuğun rızkını yiyen garibanlar...
 • aynı şeyi yapa yapa 39583098 ülke gezen program.

  --- spoiler ---

  "iştee... bu beyfendi deee... geçimini... bundan sağlıyoooğur"

  --- spoiler ---
 • sözlüğün wikipedia'dan farkını(eksiğini) gösteren başlık, müzik grubu ayna, eşya olan ayna, belgesel programı olan ayna... aynı durum zara'da da var. sivas'ın ilçesi, sanatçı, giyim markası; hepsi aynı başlığa yazılınca çorba oluyor maalesef.
 • bugün venezuelle'yı bizlere tanıtmaya çalışıyorlar, aklıma da sürekli dünya güzellerinin burdan çıktığı geliyor ve daha dikkatli bakıyorum ekrana.. lan bir saattir bir tane güzel kız gösterilmez mi ya. deniz sahnelerinde falan çocukları çekmişler. dedim kendi kendime acun'un eski hali olsa böyle mi olurdu? herşeyi gösterirdi bize..

  aslında bu program iyi de yapıyor.. acun'u izler hayatı sorgulardım, millet nerelerde, kimlerle ne hayatlar yaşıyor diye, ama ayna'yı izleyince huzur buldum, böyle pijamalarla yatağın içinde mal gibi yattım. adamlar doğru söylüyo lan, huzur islamda galiba.
 • "davutoğlu ahmet hoca, bir yüce adam, bir yiğit adam" falan diye bir şarkı yapmışlar, kiziroğlu'nu değiştirip.

  temiz kalan yok mu be şu ülkede?
 • hawaii adasını tanıtmaya gidip, tek bir tane bile mayolu gezen kadın göstermemeyi başaran gezi programı.
 • dost olmak mümkün değildir aynalarla, ancak aşık olunabilir onlara... öpmeyi deneyin göreceksiniz, size dudaklarını uzatacaktır aynalar, yanaklarını değil...
 • samanyolu tv'de yayınlanan ne idüğü belirsiz bir belgesel programı. programın sunucusu olan zaat sanki oturma odasından bir anda dünyanın herhangi noktasına ışınlanmış ve araştırmadan etrafında ne görüyorsa tüm sığırlığıyla gösteren bir zihniyete sahip. misal bu kardeş madagaskar'a gidiyor ve madagaskar'ın sanki en ilginç yeri pazarıymış, berberiymiş gibi buraları gezip evet sayın seyirciler madagaskar'da ense traşı 1 dolar, patatesin kilosu 50 cent ne süper dimi? şeklinde yorumlar yaparak izleyicisine eşsiz bilgiler veriyor. zannımca programın amacı insanları dünyada gezmeye, görmeye değer yerler olmadığına inandırıp, aman abi bizim memleket gibisi yok valla ne gidicem yurtdışına dedirtmek.
 • rahmetli cemil özeren'in son zamanlarında ona arkasını dönen, cemaat hükümet arasında kime yanaşacağı konusunda nihai kararını veren erhan güleryüz'ün akpye şarkı yapması,kendisinin şaşırtmayan hareketidir.belki grubun as oyuncusu erhan'dı ama cemil abi gidince yaşanan o saçmasapan "ben ayna'yı cemil olmadan da aynı şekilde yaşatırım" düşüncesi ölü doğmuştu.alkol tedavisi alacak kadar hayat tarzını batı ekseninde yaşayan erhan güleryüz gibilerinin hükümete ve dolayısıyla onun saçma ve baskıcı icraatlarına verdiği destek,bizim kadar o desteği verenlerin de özgürlüklerini kısıtlayacak.zaten bu gibi insanlara tepki gösterilmesindeki bütün mesele,uzun vadede vazgeçtikleri kendi özgürlükleri ile birlikte bizim özgürlüklerimizin de kısıtlanması karşılığında elde edecekleri maddi kazanç.o kazanç sayesinde belki buralardan çekip gidecek,hayatını yine istediğin tarzda istediği ülkede yaşayabilecek.bizde hep burada,dönüşmesine yardımcı oldukları bu cehennemde kalacağız.

  oysa ölünce sevemezsem seni zamanlarında herşey ne güzeldi.akp bile yoktu.kıymetini bilememişiz o günlerin.
 • uyku tutmayan gecelerde denk gelinen ve gezisever birisi olarak izlediğim program. kendisine tercih edeceğim bir çok gezi programı var ama hakkını verelim, ayna'da başarılı sayılabilecek yapım.

  artılarına bakacak olursak, adam her yeri geziyor abi. yurtdışına olan ilginiz "ayy eyfel'in önünde bi fotoğrafımız olsa ne güzel olurduu" dan fazlaysa ve irili ufaklı bütün ülkeleri merak ediyorsanız bu kadar fazla ülkeyi gezen bir tek saim orhan vardır herhalde. dile kolay 18 seneye yakındır bu program var. haritada yerini bilmediğiniz afrika ülkeleri dahi var, bence oraları tanımak açısından önemli.

  bana kalırsa türk televizyonlarının en iyi gezi programı olamamasının sebebi ise yine programdaki şakirtlik unsuru. abi bir insan gittiği her yerde kumaş pantolon-gömlek ikilisiyle mi dolaşır ya ? yaz-kış farketmiyor, kumsala gidiyor yine aynı kombinasyon. önceki entrylerde de değinilmiş buna, bi şort giysen kadın izleyicilere zulmetmezsin saim abicim.

  diğer sıkıntılı konu gidilen her yerde yapılan fethullah gülen okullarının propagandası ve türklere dair iz bulma çalışması. ülke tanıtıyorsun hocam ya, bize ne okuldan? sri lanka'ya gidiyorsun osmanlı dönemindeki konsolosluk binasını anlatıyorsun yarım saat. anlatma demiyorum hobi olarak yine anlat ama "burada da ecdadımız çok güzel anılar bırakmışlar, şimdi ise buraları terketmişiz sayın seyirciler" temalı laf sokma kalıbından da çıkıver artık. aralıksız her yerde böyle, hele geri kalmış bir afrika ülkesiyse program 1 saatse yarım saati okul görüntülerinden oluşuyor. rodos'a gidiyorsun, bir sürü tarihi yer var, kilisedir milisedir. eğlence yerleri var, sahiller var. onları gezmiyor da gidiyor osmanlının yaptırdığı çeşmeyi buluveriyor. görseniz çeşme değil şelale yaptırmışız. öyle bir anlatıyor ki. neyse, bu örnekleri saysan bitmez.

  son eksik durumuysa bir gezginin (tam olarak gezgin sayılmaz ama) yapması gerekenleri yapmıyor oluşu. yurtdışına çıkmışsın, tadını çıkar,farklılıkları dene saim abim, ikram edilenlere gözlerini pörtletip, içten içe tiksinerek bakma artık be abim. iki cümleyi geçmeyen ingilizcenle yerel tatları reddedip, kameraya dönünce adamlar anlamıyor diye alttan alta adamların gelenek göreneklerine laf sokuşturma yau. ayıp,çok ayıp.

  velhasılkelam, böyle eksilerini yazınca programa baya saydırmış gibi oldum ama, bu can sıkıcı ufak detayları görmezden gelirseniz kötü bir program değil, en azından onlarca kez tekrarı verilen dizilerden, 3.sınıf amerikan filmlerinden daha iyi bir alternatif olduğu kesin.