şükela:  tümü | bugün
 • tıraş sonrasının en tıraş hizmeti ayna tutma faslı berberin en umursamaz, müşterinin en sıkıntılı olduğu andır.
  “nasıl olmus abi..?” sorusuna “bombok olmuş.!” desen ne yazar. iş işten geçmiştir.
  “nasıl olsun” sualine “yanlardan alma” kararlı yanıtı verilerek koruma altına alınmış saçlar fırça manyağı çırak tarafından karo zeminden süpürülürken, ayna tutan berbere yalandan bir cevap verecek olmanın sancısı kıvrandırır adamı. tıpış tıpış “güzel” demenin müşteriye yaşattığı daral saniyeler, berberin “olan oldu” memur tavrı ile birleşince, kalkıp yanlış kesilmiş saçlı kafayı berbere koyma arzusu ayyuka çıkar insanın.
  berberler kudurtur adamı. ne var ki ne onlarla ne de onlarsız bir türlü yapamayız. sıkıntılı aşkımız bir ömür boyu kör topal devam eder.
 • "nasılsın?" sorusuna usulen "iyiyim" demek gibidir. 15 senedir gidilen berber bile aynayı tutar usulen; 15 senelik müşteri de "tamam" der usulen. "15 senedir sana tıraş oluyorum; bari sen yapma" bile denmez usulen.
 • gözlüğüm gözümde olmadığı için zorunlu olarak "of süper olmuş manyaksın berber amca" derim ben de her sefer.
 • ilk kez gidilen bir berberde yaşanan sıkıntı yetmezmiş gibi bir de ayna tutma faslında aynen şu konuşma geçmiştir aramızda...
  - nasıl abi olmuş mu ? (sağdan soldan ense gösterilir)
  + olmuş gayet iyi... (ulen tırmanma şeridi gibi açmış enseyi de haaa)
  - ustaya eline sağlık demek yok mu abi ?? (berber başarısının tasdiklenmesini istiyor)
  + sağol sağol eline sağlık (tamamen adet yerini bulsun babında)
  - e abi ben dedikten sonra ne kıymeti var !!
  resmen gönül koydu* berber...
 • (bkz: calvin)in bir bandında da vardı bu durum; (bkz: calvin) saci kesildikten sonra berbere gayet mutlu "to confess, this is the best haircut i ever had" deyip, sonraki karede de aynaya bakmaya devam ederek icinden "never criticize a man with a razor in his hands" diye ekliyordu.
 • kadınlarda daha vahim olabilen durum. söyle ki: berber tüm uyarılara ragman saçı "aa bak süper olucak, yıkılıcaksın" diyerek bir kere asla istenmeyen bir renk yapmıştır, bunun sonrasında asla fönsüz kullanılamayacak bir şekilde kesmiştir. akabinde cila olarak da sokakta utanmadan dolaşılamayacak sünnet annesi formatında tavuk götü gibi diken diken ve de kabarık bir de fön çekmiştir. herşey bittikten sonra da gelip aynayla arkada dikilmiştir. bu durumda orada harcanan saatlere mi, erkeklerin yaklaşık 10 katı gibi bir miktarda verilecek olan ücrete mi yanılır karar verilemez ve bu kararsızlık anında suratta son derece sahte bir gülümseyişle "ehehe çok güzel olmuş elinize sağlık" denir. paşa paşa cüzdan kasaya boşaltılır ve kuaförden çıkılır. feci bir durumdur.
 • - nası abi iyi olmuş mu böyle ?
  - olumlu !
  - annskym terminator ?!
  - vali o vali.
 • - abi bak, güneş burdan vurdugunda, ayna tutarak karsi apartmandaki kızların odalarina rönt atabiliyorum. nasıl fikir?
  - olumlu. süper. tam müzeliksin sen.