şükela:  tümü | bugün
  • tıraş sonrasının en tıraş hizmeti ayna tutma faslı berberin en umursamaz, müşterinin en sıkıntılı olduğu andır.
    “nasıl olmus abi..?” sorusuna “bombok olmuş.!” desen ne yazar. iş işten geçmiştir.
    “nasıl olsun” sualine “yanlardan alma” kararlı yanıtı verilerek koruma altına alınmış saçlar fırça manyağı çırak tarafından karo zeminden süpürülürken, ayna tutan berbere yalandan bir cevap verecek olmanın sancısı kıvrandırır adamı. tıpış tıpış “güzel” demenin müşteriye yaşattığı daral saniyeler, berberin “olan oldu” memur tavrı ile birleşince, kalkıp yanlış kesilmiş saçlı kafayı berbere koyma arzusu ayyuka çıkar insanın.
    berberler kudurtur adamı. ne var ki ne onlarla ne de onlarsız bir türlü yapamayız. sıkıntılı aşkımız bir ömür boyu kör topal devam eder.
  • - nası abi iyi olmuş mu böyle ?
    - olumlu !
    - annskym terminator ?!
    - vali o vali.
  • "nasılsın?" sorusuna usulen "iyiyim" demek gibidir. 15 senedir gidilen berber bile aynayı tutar usulen; 15 senelik müşteri de "tamam" der usulen. "15 senedir sana tıraş oluyorum; bari sen yapma" bile denmez usulen.
  • gözlüğüm gözümde olmadığı için zorunlu olarak "of süper olmuş manyaksın berber amca" derim ben de her sefer.
  • kadınlarda daha vahim olabilen durum. söyle ki: berber tüm uyarılara ragman saçı "aa bak süper olucak, yıkılıcaksın" diyerek bir kere asla istenmeyen bir renk yapmıştır, bunun sonrasında asla fönsüz kullanılamayacak bir şekilde kesmiştir. akabinde cila olarak da sokakta utanmadan dolaşılamayacak sünnet annesi formatında tavuk götü gibi diken diken ve de kabarık bir de fön çekmiştir. herşey bittikten sonra da gelip aynayla arkada dikilmiştir. bu durumda orada harcanan saatlere mi, erkeklerin yaklaşık 10 katı gibi bir miktarda verilecek olan ücrete mi yanılır karar verilemez ve bu kararsızlık anında suratta son derece sahte bir gülümseyişle "ehehe çok güzel olmuş elinize sağlık" denir. paşa paşa cüzdan kasaya boşaltılır ve kuaförden çıkılır. feci bir durumdur.
  • berberde etek tirasi olmak bu nedenle de biraz sikintilidir. soyle ki;
    - bilader bak nasil olmus? (aynayi tutar)
    - kardes tam goremiyorum biraz ha boyle goster.
    - abi goremezsin tabi pek goruncek bisiy yok. hihihihihih
    - ne diyon lan sen?
    - abi diyorum hani kisa kestim ondan gorunmiyo. hihihihih
    - lan ne kikirdiyon o zaman. benim mala mi laf soyluyon yoksa sen pezeveng?
    - yok abi mala ne laf soyliyim. mal ortada. beyani iyi yapmissin helal olsun.
    - lan sen mal diye benim gote mi diyon lan? lan sen aynadan benim gote mi bakiyon ordan?
    - yok abi ne gotu afedersin. sen buna got mu diyon. ahiiahihiihiahiahia.
    - ne diyon lan sen? dassak mi geciyon benle? ne gulusuyon lan sen iki saattir karilar gibi?
    - yok abi ni demek. sen de cok paraoynakmissin yaww.
    - hiieeyt. ne demek lan para oynak? afiste mi sandin sen beni ulannnnn
    - abi kizma! abi sok o bicagi yerine ihihihih.
    - hala ne guluyon ulan. ne demek sok onu yerine. aallaaaam sen beni affet yarabbim. bismillaahii.... bicklossssss (bicakla bogaz kesme efekti) ibneeeeeee!?!
    - abiiii benim tikim var ihihihihi, niye kizyonnn...ki......
    - pardon kardes. kestik ama...
  • -nasıl olmuş abi?
    -ananıskim kapat kapat
  • sorun gorus belirtmekte degildir.. "eyvallah hoca" der gecersin en kotu ihtimalle de, sorun adamin bizzat kendi kafani sana 27 ayri acidan gostererek her bir aci sonrasi "eyvallah hoca" demeni beklemesidir.. insan bi an once konuyu baglayip ciragin ustunu fircalamasi icin ayaga kalkma cabasina girer.. soyle olur neticede:

- olmus

- olmus

- olmus

- bu da olmus

- usta neyse ... tamam olmus iste komple..

- peki bu da olmus, bu acidan nefis gorunuyo..