şükela:  tümü | bugün
  • az önce çocukluğuma bir yad olarak youtube üzerinden açtığım şarkının klibini görmemle şok oldum.

bir tecavüzcüyü değil mağduru cezalandırma klibiydi adeta.

bir genç kız var, sözlüsü kahvede iş arıyor kendi fabrikada çalışıyor. fabrikadaki müdürü bunun çayına ilaç atıp tecavüz ediyor. sonra tabii ki kızın bekareti gittiği için bunlar ayrılıyorlar ve (artık kadın olan?!?) kız kötü yola düşüyor. geneleve gelen eski sözlüsü, boynundaki kolyeyi çekip atıyor ve orayı terkediyor. buna çok üzülen genç kadın kendini asıyor, diğer fahişeler onun odasına koşuyorlar ve klip sonlanıyor.

n'aptın sen ayna? sen benim masumiyetimdin. bu tiksindirici ve yoz bakış açısını klibinde işlemen gerekiyor muydu?

edit: klip linki
  • kızın bakire olmadığı için terk edildiğini klibin neresinden anladın ?

(bkz: sen bilirkişi misin sen uzman mısın sen kimsin lan)

edit:

(bkz: götünden element uydurmak)
  • saçmaladıkları 20 yıl sonra ortaya çıkan grubun saçmaladıkları klip.

(bkz: sıçmak)
  • nasıl subliminal mesajlarla büyümüşüz dedirtmiştir.
  • cocukken ahlak, namus, cinsellik gibi meselelere bakis acimin icine etmis berbat bi kliptir.

tecavuze ugrayan kadin niyeyse polise filan gitmez, nisanlisina durumu soylemez, bi de ustune hazir bakire degilim oyleyse niye kotu yola dusmuyorum demis olacak ki kendisini genelevde bulur. tecavuzcunun ceza almamasina mi yanayim, sirf bekaretini kaybetti diye genelevde calismaya baslayan sonra nisanlisi durumu ogrenince de kendini asan kadina mi yanayim bilmiyorum. ama uzun bi sure bekaret kadinlar icin super onemli bi seydir, onu kaybeden basina felaketler gelir, tecavuzculere de bi seycik olmaz diye inanmistim. yeni nesil yine iyi, boyle manyakliklari izleyerek buyumuyor.
  • emrah filmleri furyasının kısa versiyonuydu çok ta şey etmeyin yani