şükela:  tümü | bugün
  • aydın ilinde hizmet veren kablosuz internet sağlayıcısı. ttnet, superonline gibi rakiplerine göre biraz daha ucuz olması, altyapı gibi bir sıkıntısının olmaması ve akn'nin olmaması sebebiyle tercih edilebilir.

ancak gerçekten bir esnaf kafası yaşıyor buradaki adamlar. bir işiniz çıkarsa sıkıştırmanız lazım yoksa o işiniz uzar da uzar. arayıp sorun, dükkana gidin ara sıra ama sizi unutmasınlar. ayrıca daha yeni bağlatmış olduğum için ayarlarımın henüz yapılmadığını söylediler ancak 2 gündür 16mbitlik pakette olmama rağmen 4-5 mbit'ten daha hızlı bir internete erişemedim ancak yine de stabil çalışan bir internetim var.

henüz bir web sitesi yok ve facebook sayfalarından kendilerine ulaşabilirsiniz.

edit: ayrıca ciddi anlamda yalan söyleme potansiyeline sahip buranın sahibi. sizden modeminizin kulkanılamayacağını ve illa ofise götürmesi gerektiğini söyleyecek, inanmayın. gözünün önünde açın modem arayüzünü, nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız googleda aratın "modem arayüz adresi değiştirme" diye, uygulayın ve geçin. bu adamın modemi alıp götürmesinin tek sebebi ağ adını aynet yapmak ve modemin üstüne plastik çıkartma yapıştırmak.
  • kullanmayın kullandırtmayın! aydınlı'lar bu yazıyı dikkatle okuyun ve başınıza gelecekleri bilin.

aralık ayında evimin bulunduğu sokakta altyapı bulunmadığı için uydu üzerinden internet sağlayan bu firmayı tercih ettim. anne, baba ve bir adet evladın birlikte işletmiş olduğu bu firmaya gittim. anten ücreti 250 tl, modem ücreti 50 tl ve 1 aylık internet ücreti 35 tl olmak üzere 335 tl para istediler. karttan ödemek istedim pos cihazı bozuk diyip nakit istediler gittim bankadan nakit çekip geldim verdim.evladın babası oğlunun cumartesi gelip gerekli işlemleri yapacağını söyledi. cumartesi günü gelmedi pazar günü de tatildi derken güç bela salı günü bağlattım ancak bu evlat kişisi internet bağlı mı sorun var mı hiç bakmadan çekip gitti. internetim yoktu ve arayıp gelip bakmasını söyledim tamam dedi gelmedi. haftaiçi aradım telefonlarımı açmadı. ofislerine gidip söyledim "kardeşim internet var senin evinde şu an git bak" dedi. gidip baktım yine yoktu. babasına şikayet ettim o da sistemden bakıp" senin evde internet vaaaar" dedi. yok dayı oğlun gelecek dedim güç bela getirttim. o akşam oğlan gelip baktı ve dediki "aa sende internet yokmuş". neyse sorunu halletti o anlık ama o akşam anten döndü ve internet yine gitti. hatta yağmur damlaları kablodan modeme ulaşıp kısadevre yaptırmış evde arkadaşım fark etmese yangın çıkacakmış. arayıp çağırdım yine gelmedi. babasına gidip söyledim tamam cumartesi gelecek sana söz veriyorum dedi. yine gelmedi. pazartesi söküp götürdüm sordum bu bir ayda ne kadar internet kullanmışım diye. 1 gb bile kullanamamışım. alın bunları paramı geri verin dedim, vermediler.

bunlara paranızı yedirmeyin gözünüzü seveyim. 300 lira para bir şey değil de 1 ay yaşadığım sinirin stresin haddi hesabı yok ve kullananların hepsi aynı şikayetle geliyor. sakın bağlatmayın!
  • kocaeli ilinin derince, körfez ve izmit ilçelerindeki birebir aynısı "biziminternet" adlı rezil internet sağlayıcısıdır. aynı şekilde uydu üzerinden hizmet verildiğini iddia eden, gün içerisinde en az 20 kere bağlantısı kopan, ping,delay gırla giden, müşteri hizmetleri diye bağlandığımız yerde ise karşınıza bilgisayardan ve ağ sistemlerinin zerresinden anlamayan 2-3 adet calışan barındıran şirketler bunlar. siz, siz olun paranızı kaptırmayın bu gibi şark kurnazlarına.