• küçükken, filmler tanıtılırken sürekli bu laf geçtiği için varolduğunu sandığım "aynı" adı bir roman. hatta düşünürdüm, vay bee ne romanmış, kaç film çıkardılar içinden diye.
  • ben küçükken herhalde guru bey'den daha malmışım ki (-ki şimdi de olmadığımı iddia etmiyorum) "ayna" adlı roman anlayıp "ulan, herkes ayna diye roman yazmış, ne acayip yaaa" triplerine girerdim.
  • küçükken tüm yazarların "aynı adlı" roman yazdığını düşünmek.
    büyükken buna gülmek!
    şimdi ise bu konuda yalnız olmadığını anlamak.
  • buraya yazdıktan sonra bazı güzel kardeşlerimin de aynı şeyi sandığını öğrendiğim şey (bkz: smiley ne be yarıldım burda)
  • tv - aynı adli romandan uyarlanan film....
    cocuk inoxes - vay be ne kitapmis amma film cektiler uzerine kac sayfadir acaba allah allah...
  • (bkz: yalnız olmadığının anlaşıldığı anlar)
    bir de şöyle bir şey var (bkz: aynı adlı eser)
    o eserin romanın adını söyleseydiniz önce, çocukluk zihnimizde böyle derin çizikler oluşmazdı sayın sunucular.
  • bende yıllardır beyin amcıklamasına yol açan sözcükler bütünü. kim lan bu aynı adlı roman? kimse çıksın amk rahat edelim biz de. yeni bir film veya dizi tanıtımında sunucu " aynı adlı romandan uyarlanan bu film çok ses getirecek gibi " falan der benim gibi saf ve temiz insanlar da uzaylı gibi bakar ekrana.
    (bkz: kim lan bu erol egemen)
  • 14 metre uzunluk 7 metre genıslik 3 metrede yüksekliği olan serbest bir romandir.agirligi yaklasik 2.7 tondur.özel bir araçla ülkeden ülkeye gezdirilir.bir çok ünlü yazarin romanlarini icinde bulmak mümkündür.zaten bu şekilde bugünkü halini almiştir.öte yandan bir çok film ayni adli romandan uyarlanmistir.şaka şaka bu benim embesil olduğum yıllarda düşündüğüm şeklidir.
  • saçma sapan bir algıya yol açabilse de şiirsel bir ifadedir.

"bu film bir romandan uygulanmıştır. ve bu filmin adı da romanla aynıdır." demek yerine "bu film aynı adlı romandan uygulanmıştır" denmektedir.
hesabın var mı? giriş yap