• monserlerin isi degildir.
  • şahane bir diplomatik akılla açıklanabilecek durum. osmanlı’yı övüyorlar da dış ilişkilerdeki ölümüne kıvırmayı onlar gibi beceremiyorlar bir türlü. izlemesi çok acıklı bir hal almaya başladı.
  • rusya'ya yapılan atarın muhtemelen ab ve dolaylı olarak abd'ye yanaşma girişimi olduğu düşünüldüğünde, sadece rüzgara göre hızlı yön değiştirme kabiliyeti olduğu anlaşılabilecek yanılsama. yakında bir de özür diler, yuvarlanır gideriz.
  • 2. dunya savasinda avusturyali psikopat bir onbasinin pesinden kosan almanlarin yaptigi hatadir.
    generalleri "odessa hareketi"ndan once onbasiyi rusya cephesi konusunda uyarmislar, ama o bildigini okumustur.
    sonu kotu olmustur; almanlar on yillarca patates ve kara lahanaya talim etmistir.
  • meanwhile in dışişleri:

https://i.hizliresim.com/algbe2.jpg
  • şaka bir yana cidden çok riskli bir durum.

aklıma multi oynadığımız civilization v geldi.ben amerika'yı seçmiştim,kardeşim de rusya'yı.şansımıza da rakipleri de rastgele koymamıza rağmen ikimizin arasına osmanlı düştü.

osmanlı'ya bir ben bir kardeşim saldırdı.ortada bir tek şehri kaldı.allah'ım öyle günleri gösterme valla.oyun bile olsa bahsetmesi bile insanı dehşete sokuyor.
  • henüz kuzey kore ile düşman olunmadığı için dert edilmemesi gereken durum. abd en fazla vize yasağı koyar, daha da fazla ülkeye girişimizi tamamen yasaklar; rusya biz uyurken yatağımıza akrep koyar, uykuda sokulur gebeririz;

kuzey kore'de adam eniştesinin bağırsaklarını köpeklere yedirtiyor. çin işkencesi, japon işkencesi var, bir de kore işkencesi var yani.
  • göstermeliktir.

dönem geldi başımıza çuvallar geçti, kınadık vs. sonra yine pampiş olduk.

devletler arası daimi düşmanlık ya da dostluk yoktur zaten, herkes bunun bilincinde.
hesabın var mı? giriş yap