• 298 sayılı seçim kanununa yapılan ek ile -aile bütünlükleri korunmak şartı ile- farklı sandıklarda oy kullanabilirler.
    madde 5'e bakarak görebilirsiniz.

"seçimlerde, her seçim bölgesi gerektiği kadar sandık bölgesine ayrılır. (ek cümle:
    13/3/2018-7102/1 md.) aynı binada oturan seçmenler, hane bütünlüklerinin korunması ve aynı
    seçim bölgesinde kalmaları şartıyla, farklı sandık bölgelerine kaydedilebilir.
    "
    aynı binada oturan insanların birbirini tanımaması düşünüldüğünde seçim güvenliğini azaltacağını düşünmem art niyet değil, apaçık bir ihtimaldir.
  • e-devlet üzerinden , yurt içi seçmen kaydı sorgulama bölümünden ulaşılabilir.
  • bakmış ve ulaşamamış olmam beni şaşırtmıştır. düne kadar açıktı, niye böyle oldu???
  • e-devlet üzerinden , yurt içi seçmen kaydı sorgulama bölümünden artık ulaşılmamaktadır.
  • ysk sitesinden artık ulaşılamayan bilgi.
  • malum kesimin sahtekarlığı ortaya çıkmaması için sitede kısıtlanmış durum.
  • aynı binada oturduğum güzel bir dişi bireyin soyadını bulmak için kullandığım; fakat dişi kişisinin ikametgahının burada olmamasından dolayı beni derin üzüntülere sevk etmiş e-devlet uygulaması. binadaki seçmenlerin sülalesini gösterse mükemmel olurdu. *

(bkz: devlet bana karı bul lan allahsız)
  • ne dolaplar döndüğünü anlamamamız için yeni uygulanmaya başlamış sistem
  • bizim binada 240 daire var. hepsi de stüdyo ya da 1+1. 50 si boş. 190 tanesinden 10 tanesi benim gibi sap. kalanlar hep gözdeler, besteler, cansular. ama bir akşam elinde bi tabak un helvasıyla gelen yok. karşı binaya bakıyorum. orası da hep aynı. kızların hepsi göt yayıp yerli dizi izliyor. yere batsın böyle aynı binada oturan seçmenler bee.
  • geçen haftadan bu yana kendi haneniz dışındakiler gösterilmiyor ancak gündeme gelemedi. pis olaylar döndüğünün kesin kanıtı diyebiliriz. muhalefet yine derin uykuda.
hesabın var mı? giriş yap