şükela:  tümü | bugün soru sor
 • her şey iyice boka sardıktan sonra duyar kasan çomarlar, sizin samimiyetsizliğinizi s.keyim. biz ve bizim gibi düşünenler sizinle aynı gemide değiliz çünkü hepimiz önlemimizi aldık filikalarımız hazır, siz düşünün amk!
 • maaşını türk lirasıyla alıyor, harcamanı türk lirasıyla yapıyorsan... kusura bakma arkadaşım, aynı gemidesin.

  (bkz: bireysel çıkar vs ulusal çıkar)
 • amerikan gemisindekilerin milyar dolarları var isviçre bankalarında. şimdi servetlerinin bir kısmı ve iktidarları ellerinden gidebileceği için zamanında bunlar bunlar diye höykürdüklerine aynı gemideyiz diyorlar. gemi batar, amerikan gemisinden amerikaya atar yapanlar gemiciklere biner giderler. olan geminin 3. mevkisindekilere olur.
 • tabi ki ayni gemide degiliz aq?!

  sen arap’in kayigindasin, biz savarona.
 • o gemi birgün gelecek..
 • evet aynı gemideyiz lâkin kaptan geminin yarısını kullanarak gemiye delik açmış şimdi de aynı gemideyiz batıyoruz diyor e güzel kardeşim tamam aynı gemi de bakın bizi kayalıklara sürükleyen kaptanı değiştirelim ısınmak için geminin tahtalarını sökenleri değiştirelim ondan sonra birlikte gemiyi onaralım bunun içinde sanırım hepimizin önce battığımızı sonra neden battığımızı idrak etmemiz gerekiyor. yoksa hala şöminesi gürül gürül yananlar için biz neden yataklarımızdan feragat edip gemiye kereste çıkaralım?
 • "şu küçücük gemide niye düzen bozuluyo be kamil"

  (bkz: gemide)
 • biz, eğitim ve pozitif bilimler öğreten okulların kalitesini arttırmanın peşindeyken tek derdi imam hatip açmak olanlarla,

  böyle bir örgüt yok, deli saçması derken, pkk lı itleri tanık yapıp şerefli ordumuzu yargılayıp maklubeci şakirtlerin önünü açanlarla,

  biz fetoş papazı derken, hocaefendi ye böyle diyemezsiniz deyip her istediklerini verenlerle,

  zengin ve kaliteli tarım arazilerini imara açıp bunları yandaşlarına peşkeş çekenlerle,

  komşu karışırsa biz de karışırız yapmayın etmeyin dediğimiz halde sınırdaki mayınları temizleyip üstüne savaşı da körükleyip milyonlarca insanı kontrolsüzce ülkeye alıp besleyenlerle,

  bulduğu her fırsatta cumhuriyet'e, kurucularına, silah arkadaşlarına, kazanımlarına nefretlerini kusanlarla,

  her iyiyi o'ndan ama her kötüyü dış mihraklardan bilen biatçı cahiller ile tek bir şartda aynı gemiye binerim; o da boğulmalarını seyretmek için.

  daha sayardım da, yazarken sinir oldum lan.

  geminin batacağını söylememize rağmen bize vatan haini diyenler ile aynı gemide olmak istemeyenlerin söylemidir.
 • kimse o ayrıştırdığınız kesimin vatan sevgisini sorgulamaya kalkmasın, biz vatanımızı sizden daha çok seviyoruz. olacak olanları kimimiz bundan 10-15 sene önce söyledi ama dinlemediniz, hep o bencil ve manasız burnunuzun dikine gittiniz.

  bütün el emeklerini göz nurlarını sattınız, insanların dini duygularını sömürdünüz, milliyetçi hislerini kullandınız, dirhem dirhem biriktirilen emanetleri yok pahasına harcadınız, sizin olmayan bu güzel ülkeyi peşkeş çektiniz!

  evet hepimiz acı çekeceğiz sizin o bitmek bilmeyen aç gözlülüğünüz yüzünden ama ne olursa olsun aynı gemide değiliz!.