şükela:  tümü | bugün
  • muhtemelen;

*"abi ne kadar kötü de olsa hitler bizim liderimiz"
    *"ben de eleştiririm ama polonya meselesinde destekliyorum"
    *"siz hitler karşıtı olucam diye devlet karşıtı olmuşsunuz"
    *"almanya'nın menfaati yerine sovyetleri desteleyen vatan hainleri"

de demiştir.
  • “abi bak şimdi hitler’i seversin sevmezsin o ayrı mesele. benim de eleştirdiğim pek çok yanı var (sorsan bir tane söyleyemem). ama şimdi sırf nazilere muhalefet edeceğiz diye amerika ile aynı tarafta mı olalım? bak bu adam benim führerim, ben onu kendim eleştiririm ya. ama elin amerikalısı ya da rus’u kalkıp “hitler yahudi yakıyor” derse orada führerimi yedirmem” diye konuşmuştur
  • devletin milli birlik ve bütünlüğüne gönül vermiş vatansever bir insandır kendisi. aksini düşünen vatan hainidir.
  • oyunu istikrardan yana kullaniyordur. koalisyon doneminde yasanan hiperenflasyonu unutmamistir.

ironi yapiyorum gibi duruyor, ama gercek.
  • hitleri eleştirenlere, "abi nazi partisi ayrı devlet ayrı, siz onun bir ayrımını yapın" demiştir.

hitleri uyaran ülkelerden yola çıkıp komünistlere ve sosyaldemokratlara "siz ülkenizin menfatini de satarsınız, büyük oyunu görün" de demiştir.
  • stratejik derinlikte bogulmus almandir. geberip gittikten 70 sene sonra bile dunyanin dort bir tarafinda yedi ceddine kufredilmektedir.
  • çok yanlış ironi evet.

çünkü mesela televizyonlar, telefonlar, internet, akıllı cihazlar olmasa, insanlar ceplerinden tüm dünyaya anında canlı yayın yapamıyor olsa, ölü bir çocuğun annesini miting meydanlarında yuhalatacak kadar insan olan kişiler toplama kampları kesinlikle kurmaz, gücü ele geçirdikleri anda kendilerinden olmayanları kıtır kıtır kesmezler, sokağa inen palalılara, kalaşnikofla poz veren sempatizanlara kat'iyen fırsat verilmezdi.

sonuçta tecavüz evliliği yasasını geçirmeye çalışan muhafazakar demokratlardan bahsediyoruz.

ben buna inanacak kadar mal olmakla birlikte, işime gelmeyen gerçekler suratıma tokat gibi çarpıldığında millete orospu çocuğu diye çemkirecek kalitede bir insanım.
  • aptalligin bedelini cok agir odemistir. aptalligin bedeli eninde sonunda cok agir odenir. hep hamurisi, makarna yerseniz kabiz olursunuz. arada sebze yiyin.
  • çok değil 1943 itibari ile anasının örekesini tersten görmüş ve milyonlarca vatandaşının eşşek cennetini boylamasında pay sahibi olmuştur.

pastanın çileği de "dresten coşturması" ile yapılmış ve o tarihten sonra her "milliyim, vatanseverim, dindarım" diyenin peşinden tuzla gitmemesi gerektiğini s*ke s*ke öğretmişlerdir(hem mecazi hem de gerçek anlamda).