şükela:  tümü | bugün
 • biri cok ozlendiginde onun da ayni gokyuzune baktigini dusunup yakinlarda oldugunu hissetmeye calismaktir.
 • siz yıldızlara bakarken o pırıl pırıl parlayan bir güne, siz sabah sabah düşen yağmur damlalarına bakarken o geceye bakıyor olsa da tek avuntunuz tek ortaklığınızdır bazen aynı gökyüzüne bakıyor olmak. tek ortak noktasıdır -hayata- bakışlarınızın bazen gökyüzü -ki o da bir yanılsamadır işte-
 • yabancı bir şehrin yabancı bir binasında yabancı bir balkondan kafanızı usulca kaldırdığınızda yukarıya, griye bulanmış hafif sararmış bir resim gibi altında durduğunuz bu kubbe sarar ikinci bir ten gibi bedeninizi. ilk soğuk günlerinde yeni mevsimin, alışmaya çalıştığınız yeni boğazlı kazağınız gibi sıkıştırır nefes alamazsınız. tek teslisiyse bu durumun karşıda yabancı bir köprünün ardında başını sizin gibi yukarı kaldırmış yağmur damlalarının yüzüne düşmesini bekleyen bir yabanci ile aynı gökyüzünü paylaşıyor olmanızdır. belki de yabancı olmayan sadece onlardır; yağmur, gökyüzü, soğuk...
 • başka bir gökyüzü olmadığından kaçınılması imkansız olan şey. ske ske bakılacaktır aynı gökyüzüne, nefret etsen de, tiksinsen de.

  başka bir gökyüzü arar insan bu durumlarda, sırf onunla aynı yere bakmamak için. ya da hayatının bundan sonraki tüm döneminde yere bakarak yürür.
 • aynı gökyüzünün altında
  birbirimizden kilometrelerce uzakta
  aynı hayalleri kurar
  aynı tebessümü yollardık yıldızlardan üzerimize
  yine aynı gökyüzünün altında can verdi aşkımız
 • o-na ulaşılamayan karanlık gecelerdeki tesellidir.

  "biliyorum her neredeysen, her kimleysen, birara başını kaldırdın ve gecemi aydınlatan, yüzünde yüzünü aradığım dolunayda sen de benim yüzümü gördün.. ve biz, bizi ayrı koyan bu dünyaya inat yine de kavuştuk.."

  (bkz: paylaştığımız gokyuzu kavuşturuyor bizi)
 • o uzaktadır, sen uzaktasındır gokyuzu ise tek ortak paylaşımınızdır. işte o zaman bazen aynı gokyuzune bakmak bile önemli gelir insana. aynı gokyuzune bakmaktan bahsedince elde olmadan akla gelen ilk sarkı kiss the rain oluyor: "keep in mind we are under the same sky"