*

şükela:  tümü | bugün
  • sabah neşe içinde uyanmaktır, o nefret edilen pazartesi sanki hiç gelmez hafta sonu olduğunda. bitmek bilmez cumartesiyle pazar. yataktan fırlamaktır askerdeymişçesine, soğuk ya da sıcağa aldırış etmeden. cumanın geldiğine üzülmektir. .. yani heralde.hiç yaşamadım çünkü ben bilmiyorum bunları da hep salladım. cumartesi bugün mesela pazartesi yaklaştı diye endişeliyim, sabahları küfür ederek uyanıyorum falan..
  • işyerinde 9-10 saatten fazla çalışılıyorsa önlenemez durumdur.sebebi o kadar yoğun çalışmaktan başka birilerini görmeye tanışmaya ve hoşlanmaya fırsatınızın olmamasıdır.sağlıklı değildir ve uzun sürmez.ayrıca oldukça risklidir.
  • iki ucu boklu değnektir.
  • olsa olsa dramdır bu.

ve aşk, tabiatları gereği birbirleri ile pek geçinemeyen kavramlardır. (bkz: iş başka arkadaşlık başka)
    bir yerde mutlaka birisi patlar. ya işinizden olursunuz ya aşkınızdan.
  • çok da matah bir durum değildir.
    zira her iki taraf için de hareketlerin kısıtlanmasına, verimin düşmesine, sürekli göz önünde olunduğu için özlenmemeye, gereksiz kıskançlığa, ast- üst ilişkisi varsa haksızlığa, yakınlaşmalardan mütevellit dedikoduya sebep olacaktır.
    keza ilişki bittiği vakit işe gitmek eziyete dönüşecektir.
  • kendi havuzuna işemektir.
  • hayalim. daha doğrusu aşık olmak için en gerçekçi beklentim. çünkü başka hiçbiryerde kimseyle vakit geçirmediğim için başka türlü aşık olma şansım da yok gibi.
  • gider ayak saçma kıskançlıklar ve yakınlaşmalardan ötürü performans kaybına, bununla birlikte de işinizi kaybetmenize sebep olabilecek davranış.
  • atesle barut ne zaman yan yana durabilmiski
  • "kavuşursan meşk, kavuşmassan aşk olur" teoreminden yola çıkarak söyleyebilirim ki; koşarak gittiğiniz iş yerine artık ayaklarınız geri geri gitmeye başlar. işinizi değiştirmek dahi isteyebilirsiniz. 24-30 yaşları arasından yapılmaması gereken 100 şeyden biridir.