şükela:  tümü | bugün
  • internetten araştırmak istendiğinde hakkında eğitimine dair herhangi bir bilgiye ulaşılamayan, bahçelievler'de kendi özel muayenesinde psikologluk yapan kişidir.

bir yakınımın tavsiyesiyle bir seneye yakın kendisinden psikolojik destek aldım. başka psikologlara da gitmiş biri olarak açıkçası eğitimine ilişkin kafamda soru işaretleri oluştuğu için kendisine devam etmeme kararı aldım. bu şekilde düşünme sebeplerimden en önemli iki tanesi; seanslarda sık sık kendi özel hayatından örnek vermesi ve başka danışanlarının özel durumlarına ilişkin bir bilgi vermemekle birlikte, bu kişilerin isimlerini söylemesi (bazı tanınmış kişilerin kendisine geldiğinden bahsederek iyi bir psikolog olduğunu göstermek istiyordur belki).

iyi yanları; her daim telefonla ulaşılabilir, uzun uzun sizi dinleyip fikir verir. kötü yanları; benim değerlerime göre fazlaca ataerkil düşünce yapısına sahip olması ve problemleri temelden çözmeye çalışmak yerine, mevcut düzene tahammül etmesi için danışanını telkin etmek şeklinde bir çalışma prensibi benimsemiş olması.

açıkçası bir sene boyunca kendisine devam etmek yerine çalışma yöntemi ve eğitimi konusunda şeffaf bilgi edinebileceğim bir doktora gitseydim daha faydalı olurdu kanaatindeyim.