şükela:  tümü | bugün
  • ankara'nin taninmis liselerinden biridir.. kurulusundan beri bir kez ayran gunu duzenlenmistir ve bu gunde de ayran gorulmemistir. ayrica basket maclarinda heves kirmak icin "hapci, sarapci iste ayranci" diye tezahuratlara maruz kalmistir..
  • hafif serseri tayfası diye nam salmıs bir okuldur ki bunda okuyan! liseli arkadaşlar arasında su okulun kızlarını sööle götürdük,sunları bööle dövdük diye bi hava atma mekanizması gelismistir ki simdilerde durumları nedir bilinmez..
  • (bkz: mlo)
  • bir zamanlar bazı öğrencilerinin kavgaya giderken kalorifer borularını söktüğü (bkz: ben yasadim ordan biliyorum) (bkz: oha) ve her tenefüste bir kavganın olduğu, psikopat hocalara ve daha manyak öğrencilere sahip olan eğitim kurumu.
  • ankara haricinde karaman'ın ayrancı ilçesi'nde de bir adet bu isimde lise bulunmakta. lise olması 90'ların ortasına denk gelir ki daha önce adı ayrancı ortaokuludur. hatta lise eğitimine de geçtikten kısa bir süre sonra yanmıştır bu okul ve yenisi yapılmıştır güzel de olmuştur.
  • en meshur ayranci lisesi repligi : cikista sahaya gel ....

canim okulum
  • bir nusret hoca vardı o kalmış tek aklımda kalan

--oolum yavrum konuşmuyoz.
    --hede höde hödü
    --susuyoz olum konuşmuyoz.
    --fısır fısır fısır
    --bak sınavda zor sorarım zor olur.
    --....
  • lise yukari ayranci'dadir, yalniz dikmen'e oldukca yakindir, okulun bir kismi dikmen caddesine, diger kismi da ayranci parki'na bakar. icinde bir adet normal, bir adet de super lise bulundurur. "cikista gel" repligi gercekten oldukca populer olsa da, okuldaki problemli ogrenci sayisi ve siddet orani ortalama bir ankara lisesinden daha fazla degildir. ogrenci profili oldukca genistir, efendi milletvekili cocuklari da bulunur, okula sadece bos vakitlerinde ugrayan serseriler de. ayranci lisesi ankara'nin ta kendisidir, muhabbet ortamidir, eglencelidir, "abi cikista ne yapsak yaa" dir.