şükela:  tümü | bugün
  • yarın ilk sınavına gireceğim çok sikindirik ve mantıksızlar içinde mantık öğrenmeye çalıştıgınız bir derstir kendisi.derste, hele ki iyi bir hocanız yok ise "eğer bugün yağmur yağarsa barbekü yapmayacağız, eğer bugün barbekü yapmazsak yarın barbekü yapacağız. sonuç olarak eğer bugün yağmur yağarsa yarın barbekü yapacağız" gibi "-ne diyon lan hoca kendine gel" dedirten veyahut "öyle bir "y" kişisi var ki "x" in en iyi arkadaşıdır. tüm "y" olmayan "z" kişileri için, "z", "x"in en iyi arkadaşı değildir. gibi "- hadi ya bak öğrendiğim iyi oldu hoca, eve gidince ben o "z"ye sorarım bunun hesabını" diyebileceginiz örnekler işler, dersten sonra amdan cikmis yarrak modunda olmanız muhtemeldir.bu derste kümleri dahi işler ve ulan bu muydu üniversite, oynamıyorum kardeşim deyip hayattan sogursunuz.
  • sınavlardan herkesin 100 bekleyip çanın 40a ulaşmadığı derstir.
  • bilgisayar mühendisleri için olmazsa olmaz dersi. kriptografiden sayma tekniklerine, ilişkilerden mantığa, ağaç yapısından olasılığa kadar tüm konuları kapsıyor.
  • ilk aşamada önemsiz gibi görünse de bilgisayar mühendisliğinin en temel dersidir. burada öğrenilen konular başta veri yapıları ve mantık devreleri tasarımı üzere bir çok derse temel oluşturur, yük azaltır.
  • beni okuldan soğutan hocanın dersi.

(bkz: sdü'lü cüneyt)
  • süreksiz matematik kavramlarını ele alan, ingilizlerin discrete mathematics dediği alandır . sonlu matematik (finite mathematics) de denir. mantık'tan kümelere, sayılar kuramından çizgelere kadar uzanan konuları kapsar. matematikçileri bir kenara bırakırsak, daha çok bilgisayarcıları ilgilendiren bir alandır.
  • an itibariyle, sınav sonucunu beklemeden withdraw etmek tabirini uyguladığım derstir.
    sınav anında sorularını anlayabilmek için ciddi bir şekilde soru pratiği yapmanın ve derslere sürekli devam etmenin gerekliliğini göstermiştir.
  • yükseltmek için alıp da kaldığım derstir.

konulara hakimim vize'de iyi ama benim kalma sebebim şu, öğretim üyesi devamsızlık, ödev ve kanaat adı altında toplam puanın %35 getirecek olan bir hesaplamaya gitmiş.

diyoriz ki ee biz derslere gidemiyoruz çakışıyor bu dönemki derslerimizle, o zaman devam ve kanaat puanı yok, derslere gıdemeyınce 2 gun sonra toplanan odevlerden de haberımız olmuyor gitti mi bi %20 daha.

neyse vizeye güveniyorum biraz finalden sağlam birşey yapsak mezuniyet tasasına dusecegımız zamanlarda bununla ugrasmayız diyorum konularada hakimim. ama öyle bir generating function ve graph sorusu geldi ki nereye baksam sıçtın mavisini görüyordum.

sonuç olarak ilk defa bir bölüm dersinden kaldım, seneye muvaffakiyetten sonrası zamanın ötesinden gelen bir edit koyacağım.

(bkz: pep talk)
  • veri yapıları dersiyle paralel gidildiğinde daha iyi öğrenilebilecek olaydır. matematik dersleri arasında en sevdiğimdir, diğerlerini sevmem zaten.