• unutuldu gitti bu şarkı, ya da ben öyle sanıyorum. çok güzel bir şarkı aslında. klibi falan da hoştu. sanki yeteri kadar hafızalarda yer edemedi, yazık oldu.
  • yıllar yılı "ayrılamayız biz itiraz var" diye mırıldandığım şarkı. meğer itiraz değil ihtiras varmış, evet.
  • daha ergenliğe girmeden bu şarkıyı radyoda duyduğumda normalden farklı bir şeyler hissettiğimi farketmiştim. kesinlikle türk rock tarihinin en seksi şarkılarından biri.
  • söz ve müziği artun ertürk'e ait şarkı.

bilmem ben mi aradım seni?
    acaba sen mi tanıdın beni?
    yüreğimde, ta derinde
    ellerime tutun nefretle!

ayrılamayız biz, ihtiras var!
    öldüremeyiz biz tutkumuz var!
    gözgöze bakışmak az mı geliyor?
    küçücük öpücük delip geçiyor!

bu garip sevda bitecek ama, tutku sarıyor.
    hiç yok son veda!
    yüreğimde, ta derinde.
    ellerime tutun nefretle!

gelecek yasak. düşünüp durma.
    sadece seviş. bir yalan duvak!
  • şimdiki nesil kaliteli şarkı açısından çok şanssız. zamanında lisedeyken böyle alt yapısı sağlam şarkılar ile büyüdük. şimdiki nesil aleyna, ediz gibi ne idüğü belli olmayan şarkıcılarla büyüyor. ayrıca bu şarkının da şu kadar az övülmesi sözlüğün ayıbıdır.
  • çıkalı 15 sene olmuş, insanın içini fıkır fıkır eden efsane şarkı. klibi de bir o kadar güzel. kanımca gelmiş geçmiş en iyi 10 türkçe pop şarkı arasına rahat girer.
  • catch grubundan dinledikten sonra 'böyle bir şarkı vardı ya' diyerek dinlemeye başladığım, pamela'nın klipteki hareketlerini kendimce şirin bulduğum ve gecenin bu saatinde uykumu kaçırsın diye de hala dinlediğim şarkı. umarım sınavda hep dinlediğim yerlerden sorar hoca.
  • hakettiği değeri görmeyen türkçe şarkılar listesi yapılsa ilk 3'e tek pop şarkısı olarak bunu yazardım.
  • çağın ötesinde şarkı.
  • şarkı sözlerinin semantiğinden mi yoksa pamela arada burhan çaçan misali iç çektiği için mi tam çıkartamadığım bir nedenden dolayı "ellerime" bölümleri "hellerime" şeklinde algılanan şarkı. hatırlanacağı üzere aynı dertten kenan doğulu "şaparım bilirsin!", gülben ergen "ben sana habayı yaktım" şarkılarında muzdarip olmuştu. mp3 olarak dinlenir, pamela spence'in sureti akla getirilmezse sevilebilitesi olan bir şarkıdır.
hesabın var mı? giriş yap