• insanda, karşısına çıkan ilk meliha ya aşık olup, tez zamanda terkedilmeyi sağlayacak bi salaklık yapma isteği uyandıran şarkı.
    durduk yerde adamın amına koyan şarkılar listesinde zenci rolündedir.
  • aci ceken bir 9/8lik ritm ustune alaturka melodiler, ustune jazz saksafonu onun da ustune feryat figan vokaller, dahasi da boyle guzel bir şarkı. kimlere sarkilar yaziliyor, nasil bir insan olmak gerekiyor sarki yazilmasi icin, bu şansli insanlar kimler! kimse bana sarki yazdi mi.. hic sanmiyorum. neden sanmiyorsam...
  • imha edilmeli bu sarkı yoksa ben kendimi imha edicem.
  • rakı nedir, neden içilir? sorusunun cevabı.
  • aldanmadan isimlere; kalandan, gidene yazılmış en güzel şarkıdır.

gitme meliha..
    ama madem düştü içine bir kere. kalma da.
  • #15309087 no'lu entry ile ilk kez haberdar olduğum şarkı.
    linke tıklamaz olsaydım. şarkıyı dinlemez olsaydım. nasıl lanet bir şarkıdır ki bu sürekli olarak kendisini tekrar tekrar dinletmek zorunda bırakır. bu şarkının linkini olur olmaz koymayın oraya buraya arkadaşım. insan merak ediyor tıklıyor. bir melankoli çöküyor ki ondan sonra sorma gitsin. hayır söyleyen arkadaş da öyle bir söylüyor ki sağolsun yalvarır gibi, haykırmak geliyor sizinde içinizden "gitme be ulan meliha" diye. hakikaten "gitme be meliha."
  • saksafonun adeta dillendiği yeni çamur $arkısı, albümü de $arkıyı da dört gözle bekletiyor insana.

(bkz: sozleri de yazayım tam olsun)

kalmı$ım uzanıyorum
    gecenin tenha yerine,
    bıkmı$ım usanıyorum,
    batıyorum ta derine.
    önce bi korkma diyorum,
    yürü boyuna serine,
    sonra dön gitme diyorum
    gelmez ki kimse yerine

yine de , yine de meliha..

çıkmaz ki bu can sabaha
    girerim türlü günaha,
    sevdanı dillerde değil,
    güllerde ara gitme meliha.
    önce ne sonrası nedir
    dur susma ardını getir
    bir feryat ki elde değil
    bir kere sor da gitme meliha..

gecenin tam ortasında
    aklımda hep gündönümü
    çaresiz savruluyorum
    çoktan $a$ırdım yönümü
    kaçkere ölür ki insan
    biter mi bu can sızısı
    vazgeçtim dünya gamından
    dinmiyor bu a$k acısı
    yine de, yine de meliha...
  • çamur dağıldıktan sonra murat ak'ın albüm çıkarmasını dört gözle beklememe neden olan şarkıdır. 2 sene önce yeni albümün müjdesini vermişlerdi ve bu şarkıyı konserlerde söylüyorlardı. ama grup dağılınca şarkı piç oldu maalesef.
    şarkıyı hergün ortalama 30 kere dinleyiniz. korkmayınız bıkmazsınız 2 senedir birşey olmadı bi yan etkisini de görmedim.
  • inatla " gitme be leyla " şeklinde değiştirerek söylediğim şarkı.

bir feryat ki elde değil
    bir kere sor da gitme meliha!
    (bir kere sor da gitme be leyla!)
  • o nasıl "gitme..." demektir ya... meliha olsa gidemez insan. gitmiş ama. olsun, canı sağolsun. hayır anlamadım ki bana ne oluyor? meliha diye birini tanımıyorum, tanısam da ilgi duymam zaten. ama günaşırı dinleyip aaaaah çekiyorum. çok acayip şarkı olmuş. yazana, okuyana sağlık.
hesabın var mı? giriş yap