şükela:  tümü | bugün
 • - nereye len ?
  - eve gidiyorum allahallaa ?!
  - olm bak demin ayırmasalar kırıyodum kafanı gözünü ne manyak adammışsın lan sen ?
  - yavaş kır bakam da saçın başın dağılmasın. ağzına sokuyodum lan yumrukları birer ikişer şerefsiz.
  - ya hasta mısın bilader sen siktir gitsene lan !?
  - olm düzgün konuş bak

  mimkin mertebe ayrı yöne.
 • ayrılık kararını gözlerden ırak çıkmaz sokak köşelerinde alan çiftler için kaçınılmaz son..
 • gıcık bir durumdur.
  iki grup restaurant çıkışı gidilecek yönler farklıdır diye düşünüp, vedalaşırlar. ama aynı yönde ilerledikçe karşılıklı sırıtılır. vedalaşıp, fakat yan yana yürümeden kopamamış insanların içlerinde -üff artık bir ara çıksa da, oraya dalsak, bu salak sırıtmalardan kurtulsak diye fikir dolaşır durur.
 • efendim bunun bir de şöyle bir versiyonu vardır:
  x, y ile karşılaşır, selamlaşır, iki taraf da x kişisinin o ortamda daha en az 5-10 dk geçireceğini düşünür, dolayısıyla vedalaşılır, y gider. lakin x kişisinin işi 4-10 sn arası bir sürede biter, ortamdan çıkar ve önünde y' nin sevgilisiyle yürüdüğünü fark eder. 'ulan??!!' şeklindeki tepkisi akabinde bir süre daha bu şekilde yürünür, 'takip mi ediyorum lan? dur, dönmesin arkasını bari..' şeklinde endişelerden endişelere koşulur, başka taraflara bakılmaya çalışılır. neyse ki ilerleyen zamanda x ve/veya y nin yön değiştirmesiyle bu sinir bozucu durum ortadan kalkar.
 • marketlerde de sıkça karşılaşılan durum. eğer alışverişin başında karşılaşılmış ve vedalaşılmışsa, yaklaşık aynı paternde dolaşılıyorsa kişileri sıkım sıkım sıkar. bu esnada her karşılaşıldığında eblek laflar etmek ya da görmezlikten gelmek geleneksel davranışlardandır.
 • iğrenç bi durum. vedalaşırsın ve yürümeye başlarsın. bir bakarsın o da o tarafa gidiyor. şimdi tekrar konuşsan olmaz. konuşmasan da olmaz. durumu kurtarmak için bişey söyleyip komik olsa da olmasa da gülersin. o da güler. bu sıkıntılı durum yollarınız ayrılana kadar devam eder. başka yöne gittiğini görünce derin bir oh çekersin ve yoluna devam edersin.

  bir de bunun öpüştükten sonra ayrılana kadar geçen sıkıntılı versiyonu vardır. mesela ikiniz de otobüstesiniz, durağa yaklaşınca öpüşürsünüz. fakat o da ne? otobüs trafiğe yakalandı ve yavaş ilerliyor. ya da ışıklara takıldı. öyle sıkıcı geçer ki bu süreç, elinden gelse "şöfeeeeeer aç kapıları incek vaar" diye bağıracaksın. ama olmuyor işte. sıkıntılı bir durum. he pardon iğrenç demiştim zaten daha formalite tanıma gerek yok.
 • genelde iki kişiden birinin daha hızlı yürümesiyle , diğerinin de hız keserek aradaki mesafenin açılmasına katkıda bulunmasıyla son bulan sıkıntılı olaydır.