şükela:  tümü | bugün
  • ne yaparlar ne ederler ? mesajları mı okurlar, fotoğraflara mı bakarlar ? stalk mı yaparlar ? merak ediyorum. yoksa herşeyi silip hiç olmamış gibi davranıp kendilerini futbola, arabalara, borsaya, siyasetimi vururlar ?
  • terk edilen tarafsa genelde bi idrak etme süreci, ilişkinin geniş özeti ve neden-sonuç ilişkisi kurma ardından bi süre dış dünyaya kapanma. terk eden tarafsa zaten karşı tarafa önem vermediği için egoyu başka kişilerle okşayıp hayatına devam etme.
  • ayrıldıktan sonra ki kadınlardan farkı olmayan gruptur.

ayrıldığın kişiyle olan ilişkinin yoğunluğu da önemli bunda tabi ki.
  • bir şey olmamış gibi takılırlar uzun süre, hatta cidden bir şey olamamış gibinin gibisi fazladır ama sonra bi yerde bi ayrıntı denk gelir o an yıkım gibidir işte.
  • ben çok zor kabulleniyorum ayrılığı

(bkz: balık burcu)
  • ayriligi kabullenemiyorlar.

bilhassa birlikte vakit geçirdiği ailesine arkadaşlarına yakın çevresine kendini acındırmak için karşı tarafın ayrıldığını söylerler.

oysa ki sapkalarini çıkarsalar, doğru tarafından baksalar çok seviyorlar ve karşı tarafın da hala onu sevdiğini bilmesine rağmen gururlarından geri dönmeye cesaret edemezler...

öldü benim için derler ama yalandır. her zaman aklindadir unutamazlar.

elbet bir gün sevdigi kadina "pişmanım ne olur affet" mesajını atacaklar.
    ne zaman sevdiği kadını başkasının helâli olarak gelinlik haliyle gördüğü zaman...
    pişman iseniz çok geç olmadan yazın ey erkekler,
    çok geç olmadan...
  • bir şey olmamış gibi davranmaya çalışmanın ilk evrelerinde bok yerler sonra canları acır daha fazla bok yerler sonra sarsıcı bir olay olur yalnızlık baş gösterir bu sefer bok yemeye halleri kalmaz ya düşerler ya topallayarak ilerler ta ki toparlayana dek.

edit: yalnız burası terkedildikten sonra olanlar insan sevdiğinden neden ayrılır ki zaten.
  • ayrılmadan önceki erkeklerdir. gerçekten...

yani belki de ayrılmadan önce olmak istediği insanı olmaya çalışıyordur. o yüzden ayrılmış olamaz mı? olmasına izin verilmeyen, senelerce baskılanan o insanı olacaktır belki de...
  • birkaç hafta özdemir asaf, sonra birkaç ay orhan veli, yıl biterken can yücel'e dönüşürler...ayrılığında tek bir şair yoktur, şairleri vardır. sol taraftan akmaz zaman, dizeler kan, göz yaşı ve zaman yazısı okunamayacak kadar kötü yazılmış bir reçetedir.