• çal benim için çal, bu aşk için çal.. armağan olsun, hatıram olsun sana bu şarkı.. gibi sözleri olan bir şarkı mesela..bu şarkı ile onda öylesine bir travma oluşacaktır ki, ayrılık acısı dokunmayacaktır bile.
  • ayrılığın hediyesi
    ahmet kaya sarkisi...
  • senelerin henüz 2 ile başlamadığı, henüz ahmet kaya'nın vatan hainliğine terfi ettirilmediği, henüz mahallede bakkal açık olduğu zamanlardan kalma şarkı...garipti, bu şarkıyı o dönem cezaevinden çıkanlar daha bir severdi; sanki o dönem kaybettikleri her şeyi anlatıyordu...yıllar sonra bir yerlerden sıyrılıp gelmesi hiç hoş değil, hiç...

sahi, ne demiştik (bkz: bir ayrılık bir yoksulluk bir ölüm)...
  • (bkz: ayrılık hediyesi) ve ayrılığın hediyesi olarak adlandırılan yusuf hayaloğlu şiiri, ahmet kaya şarkısı.
  • "artık sigarayı üç pakete çıkarttım günde , olsun gözüm olsun , ne olacaksa olsun" sözleri ile beyinlere kazınan ahmet kaya parçası.
  • dinle sevgili ulkem'de yavuz bingol tarafından katledilmiş parça.
  • uygun bir ana denk gelirse kisiyi aglatabilen bir sarkı. ha o yaslar kolye olur mu utangac boyunlara onu bilemiyorum.
  • ahmet kayanın belki de en güzel şarkısı. hele ki ahmet kayanın bi lanet olsun demesi vardır ki, onla beraber hissedersin sen de bişeyleri. gecenin bi yarısı dinlerken fena yapar insanı, hele ki ardarda dinleniyorsa biyerden sonra kopmamak elde değildir...

şimdi iyi niyetlerimi bir bir yargılayıp asıyorum
    bu son olsun bu son olsun...
  • en son söyleyeceğimi en başta söyleyeyim, kendi tarzının en iyi şarkısıdır,gerek sözler gerek beste gerek de ahmet kaya'nın yorumu asla unutulmayacak bir şarkı ortaya çıkarmıştır..ne zaman dinlesem içimi bir coşku kaplar, ne tam bir hüzündür o ne tam bir öfke, ne tam bir sitem.. ortamda rakı varsa olmazsa olmazlardandır, içinizde acı varsa, hınç varsa, bırakılmış, özlemeye sürgün edilmiş bir kalbiniz varsa kurşundur bu şarkı yüreğinizde.. sonda artık sigaraya 3 pakete çıkardım günde, olsun gözüm olsun ne olacaksa olsun kısmı ile de son darbeyi vurur, insan kanser olmak ister bu mısralarda..işi gücü olanlar çoktan gittiğinde bir siz kalmışsanız hiç uyumamış siz, daha da vurur...
  • ayrılığın asaletinin simgesidir bu şarkı
hesabın var mı? giriş yap